Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Film Çözümlemesine Giriş Melissa Lenos Film Çözümlemesine Giriş Melissa Lenos

#smrgKİTABEVİFilm Çözümlemesine Giriş -

Liste Fiyatı : 0,00
9789944492768
168974
Film Çözümlemesine Giriş -
Film Çözümlemesine Giriş - #smrgKİTABEVİ
Deki Yayınevi
0.00
Film Çözümlemesine Giriş temel film yapım teknikleri ile titiz ve kapsamlı bir film yorumlama eğitimini iç içe geçirir. Sinema severler ve öğrenciler, bu metin sayesinde, hem filmlerin nasıl yapıldığını hem de değerlerin nasıl savunulduğunu, düşüncelerin nasıl ilerlediğini ve retorik tartişmaların film teknikleri vasıtasıyla nasıl aktarıldığını çok daha iyi kavrayacaklardır. Eser içimdeki tüm başlıklar olmazsa olmaz yöntemleri, kuramları ve yaklaşımları örnek filmler üzerinden ele alır. Kitabın tüm bölümleri sinema severlerin kendi film yorumlama performanslarında kullanacaklaı yöntemlere dair öneriler bulunduran "film çözümleme alıştırmaları" ile sona erer Titizlikle hazırlanmış, anlaşılır bir dille yazılmış ve baştan sona görsel açıklamalarla desteklenmiş olan Film Çözümlemesine Giriş sinema ile ilgilenen herkes için kapsamlı bir temel sunmaktadır.
 • Açıklama
  • Film Çözümlemesine Giriş temel film yapım teknikleri ile titiz ve kapsamlı bir film yorumlama eğitimini iç içe geçirir. Sinema severler ve öğrenciler, bu metin sayesinde, hem filmlerin nasıl yapıldığını hem de değerlerin nasıl savunulduğunu, düşüncelerin nasıl ilerlediğini ve retorik tartişmaların film teknikleri vasıtasıyla nasıl aktarıldığını çok daha iyi kavrayacaklardır. Eser içimdeki tüm başlıklar olmazsa olmaz yöntemleri, kuramları ve yaklaşımları örnek filmler üzerinden ele alır. Kitabın tüm bölümleri sinema severlerin kendi film yorumlama performanslarında kullanacaklaı yöntemlere dair öneriler bulunduran "film çözümleme alıştırmaları" ile sona erer Titizlikle hazırlanmış, anlaşılır bir dille yazılmış ve baştan sona görsel açıklamalarla desteklenmiş olan Film Çözümlemesine Giriş sinema ile ilgilenen herkes için kapsamlı bir temel sunmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9789944492768
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   295 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Çeviren
   :
   Emrah Suat Onat
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   168974    Melissa Lenos    Michael Ryan    Film Çözümlemesine Giriş -     Deki Yayınevi        #smrgÇEVİRİ    Sinema    Sinema Sanatı                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat