Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Fikret Muallâ: Yaşamla Sanatın Örtüşümlü Estetiği Kaya Özsezgin Fikret Muallâ: Yaşamla Sanatın Örtüşümlü Estetiği Kaya Özsezgin

#smrgKİTABEVİFikret Mualla: Yaşamla Sanatın Örtüşümlü Estetiği

Liste Fiyatı : 0,00
9789753439558
180529
Fikret Mualla: Yaşamla Sanatın Örtüşümlü Estetiği
Fikret Mualla: Yaşamla Sanatın Örtüşümlü Estetiği #smrgKİTABEVİ
Remzi Kitabevi
0.00
Fikret Mualla dramı olan bir sanatçıdır. Küçük yaşta top merakı yüzünden topal kalması, annesinin erken yaşta ölümünün ardından babasıyla olan kavgaları onu iç dünyasına kapanmaya itmiştir. Yaşadığı sıkıntılar yüzünden kendini içkiye vermesi hayatında çok önemli bir sorun olmuş, bu yüzden hastanelerde tedavi görmek zorunda kalmıştır. Bütün bunlara karşın Fikret Muallâ, bohem yaşamının aksine resimlerinde hayatın devinimini, coşkusunu yansıtabilmiştir. Bunu yaparken de kendi üslubunu yaratmış, hiçbir sanatçıdan etkilenmemiştir. Bu yüzden “özgün” sıfatını en çok hak eden sanatçılardan biri olmuştur.

Kaya Özsezgin'in kaleminden “yaşamla sanatın örtüşümlü estetiği” Fikret Mualla…

 • Açıklama
  • Fikret Mualla dramı olan bir sanatçıdır. Küçük yaşta top merakı yüzünden topal kalması, annesinin erken yaşta ölümünün ardından babasıyla olan kavgaları onu iç dünyasına kapanmaya itmiştir. Yaşadığı sıkıntılar yüzünden kendini içkiye vermesi hayatında çok önemli bir sorun olmuş, bu yüzden hastanelerde tedavi görmek zorunda kalmıştır. Bütün bunlara karşın Fikret Muallâ, bohem yaşamının aksine resimlerinde hayatın devinimini, coşkusunu yansıtabilmiştir. Bunu yaparken de kendi üslubunu yaratmış, hiçbir sanatçıdan etkilenmemiştir. Bu yüzden “özgün” sıfatını en çok hak eden sanatçılardan biri olmuştur.

   Kaya Özsezgin'in kaleminden “yaşamla sanatın örtüşümlü estetiği” Fikret Mualla…

   Stok Kodu
   :
   9789753439558
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   64 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat