Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%10
Feminen İslam: Küresel Çağda Alternatif Bir Kadın Kimliği İnşası Nezah Feminen İslam: Küresel Çağda Alternatif Bir Kadın Kimliği İnşası Nezah

#smrgKİTABEVİFeminen İslam: Küresel Çağda Alternatif Bir Kadın Kimliği İnşası

Liste Fiyatı : 19,00
İndirimli Fiyat : 17,10
Kazancınız : 1,90
%10
Temin süresi 6 gündür.
Feminen İslam: Küresel Çağda Alternatif Bir Kadın Kimliği İnşası
Feminen İslam: Küresel Çağda Alternatif Bir Kadın Kimliği İnşası #smrgKİTABEVİ
Orion Kitabevi
17.10
Günümüzde kutsal olan da küreselleşme sürecinden bağımsız değildir. Kutsal olanı anlamak için de yerel ve ulusal faktörlerin ötesine geçmek ve küresel bağlamı dikkate almak gerekmektedir. Günümüzde din, kimliklerin yeniden yorumlanması ve konumlanmasında elde hazır bulunan köklü bir unsur olarak önem kazanmaktadır. Birey söz konusu boyutuyla dini yeniden keşfetmekte ve öznel bir anlam yükleyerek kendine ait yapmakta ve güncel hayatta varlığını sürdürmek için bir kimlik olarak yeniden inşa etmektedir. Bu süreç kadınlar açısından özellikle dikkat çekmektedir. Almanya'da gerçekleştirilen bir araştırma, küresel süreçte Batı toplumunda farklı konumda bulunan iki kadın grubunun -Türkiyeli göçmen kadınlar ve Müslüman olmuş, batılı kadınlar- benzer bir strateji ile İslam'ı yeni bir kadın kimliği inşası için bir değerler sistemi olarak temel almasını anlatmaktadır. Böylece nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkeler dışında, modern dünyanın kalbinde ve küresel koşullarda Müslüman kadının kimlik oluşumuna nasıl bir tepki verdiği incelenmektedir.
 • Açıklama
  • Günümüzde kutsal olan da küreselleşme sürecinden bağımsız değildir. Kutsal olanı anlamak için de yerel ve ulusal faktörlerin ötesine geçmek ve küresel bağlamı dikkate almak gerekmektedir. Günümüzde din, kimliklerin yeniden yorumlanması ve konumlanmasında elde hazır bulunan köklü bir unsur olarak önem kazanmaktadır. Birey söz konusu boyutuyla dini yeniden keşfetmekte ve öznel bir anlam yükleyerek kendine ait yapmakta ve güncel hayatta varlığını sürdürmek için bir kimlik olarak yeniden inşa etmektedir. Bu süreç kadınlar açısından özellikle dikkat çekmektedir. Almanya'da gerçekleştirilen bir araştırma, küresel süreçte Batı toplumunda farklı konumda bulunan iki kadın grubunun -Türkiyeli göçmen kadınlar ve Müslüman olmuş, batılı kadınlar- benzer bir strateji ile İslam'ı yeni bir kadın kimliği inşası için bir değerler sistemi olarak temel almasını anlatmaktadır. Böylece nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkeler dışında, modern dünyanın kalbinde ve küresel koşullarda Müslüman kadının kimlik oluşumuna nasıl bir tepki verdiği incelenmektedir.
   Stok Kodu
   :
   9789944769969
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   278 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat