Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Felsefece Düşünmenin Yolları Joseph M. Bochenski

#smrgSAHAFFelsefece Düşünmenin Yolları

Liste Fiyatı : 0,00
303049248
49248
Felsefece Düşünmenin Yolları
Felsefece Düşünmenin Yolları #smrgSAHAF
Ark Yayınevi
0.00
Yasa, Bilgi, Doğruluk, Değer, İnsan, Varlık, Toplum, Mutlak... bu başlıklar felsefe dediğimiz düşünsel uğraşın en temel sorunları. Bochenski'nin Felsefece Düşünmenin Yolları adlı kitabı işte bu temel sorunları ve bu sorunların tarih boyunca nasıl işlendiğini karşıt görüşleri yan yana getirerek tanıtıyor bize.Felsefece Düşünmenin Yolları bir çırpıda okunabilecek bir kitap olmasına karşın okuyucuya uzun ve ve zahmetli bir yolun, felsefenin kapılarını açıyor, yalnızca kimi görüşlerine değinerek tanıttığı filozofların yapıtlarına, dünyalarına yönlendiriyor onu, böylece okumasını, daha da önemlisi düşünmesini, okuyarak düşünmesini, düşünerek okumasını istiyor ondan.
 • Açıklama
  • Yasa, Bilgi, Doğruluk, Değer, İnsan, Varlık, Toplum, Mutlak... bu başlıklar felsefe dediğimiz düşünsel uğraşın en temel sorunları. Bochenski'nin Felsefece Düşünmenin Yolları adlı kitabı işte bu temel sorunları ve bu sorunların tarih boyunca nasıl işlendiğini karşıt görüşleri yan yana getirerek tanıtıyor bize.Felsefece Düşünmenin Yolları bir çırpıda okunabilecek bir kitap olmasına karşın okuyucuya uzun ve ve zahmetli bir yolun, felsefenin kapılarını açıyor, yalnızca kimi görüşlerine değinerek tanıttığı filozofların yapıtlarına, dünyalarına yönlendiriyor onu, böylece okumasını, daha da önemlisi düşünmesini, okuyarak düşünmesini, düşünerek okumasını istiyor ondan.
   Stok Kodu
   :
   303049248
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   108 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1997
   Çeviren
   :
   Kurtuluş Dinçer
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   49248    Felsefece Düşünmenin Yolları     Ark Yayınevi    Joseph M. Bochenski    Felsefe                                    Kurtuluş Dinçer    9757298123        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat