Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Eyâleti Mümtâze ve Mısır Uygulaması: Osmanlı Taşra İdare Tarzı Olarak Eyâleti Mümtâze ve Mısır Uygulaması: Osmanlı Taşra İdare Tarzı Olarak

#smrgKİTABEVİEyaleti Mümtâze ve Mısır Uygulaması: Osmanlı Taşra İdare Tarzı Olarak

Liste Fiyatı : 0,00
9786054907106
162120
Eyaleti Mümtâze ve Mısır Uygulaması: Osmanlı Taşra İdare Tarzı Olarak
Eyaleti Mümtâze ve Mısır Uygulaması: Osmanlı Taşra İdare Tarzı Olarak #smrgKİTABEVİ
Kitabevi Yayınları
0.00
Geniş bir coğrafyada uzun bir dönem hükümran olan Osmanlı Devleti farklı toplum ve devletleri hakimiyeti altında bulundurmuştur. Böyle bir yapı, devleti, güçlü bir idarî teşkilat oluşturmaya, merkez-taşra ve devletlerarası denge ve uyumu dikkate alarak bazen iradî bazen mecbûri farklı idare tarzları ortaya koymaya zorlamıştır. Eyâlet-i mümtâze, çeşitli etkenlerle taşrada uygulamaya konulan idarî tarzlardan biridir. İnceleme, tipik ve belki de en önemli uygulaması olan Mısır örneğinde eyâlet-i mümtâze statüsünü ve hukukî yapıyı genel hatlarıyla ele almayı hedeflemektedir.
 • Açıklama
  • Geniş bir coğrafyada uzun bir dönem hükümran olan Osmanlı Devleti farklı toplum ve devletleri hakimiyeti altında bulundurmuştur. Böyle bir yapı, devleti, güçlü bir idarî teşkilat oluşturmaya, merkez-taşra ve devletlerarası denge ve uyumu dikkate alarak bazen iradî bazen mecbûri farklı idare tarzları ortaya koymaya zorlamıştır. Eyâlet-i mümtâze, çeşitli etkenlerle taşrada uygulamaya konulan idarî tarzlardan biridir. İnceleme, tipik ve belki de en önemli uygulaması olan Mısır örneğinde eyâlet-i mümtâze statüsünü ve hukukî yapıyı genel hatlarıyla ele almayı hedeflemektedir.
   Stok Kodu
   :
   9786054907106
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   136 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat