Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303056995
56995
Etik: Ahlak Felsefesi
Etik: Ahlak Felsefesi #smrgSAHAF
İnkılap Kitabevi
0.00
Kitabın ilk iki bölümünde, etiğin (ahlak felsefesi) temel problemleri, bu temel problemler içinden kendilerine başat saydıkları problemlere göre çeşitlere, tiplere ayrılan etikler (ahlak felsefeleri), betimleyici ve irdeleyici bir tutumla tanıtılmaktadır. “Eleştirel etik” adlı üçüncü bölümde etik tiplerinde temel tavırlar, “ahlaklılık” tanımlarındaki çeşitlilik, olan-olması gereken ayrımı, etiklere tarih bilinci ışığında nasıl yaklaşılabileceği, normatif etik-eleştirel etik ayrımı ve meta-etikler eleştirel bir yaklaşımla ele alınıp işlenmektedir. Son ve dördüncü bölümde bizzat bir felsefe disiplini olarak etiğin neliği ve olabilirliği irdelenmekte ve eleştirilmektedir.
 • Açıklama
  • Kitabın ilk iki bölümünde, etiğin (ahlak felsefesi) temel problemleri, bu temel problemler içinden kendilerine başat saydıkları problemlere göre çeşitlere, tiplere ayrılan etikler (ahlak felsefeleri), betimleyici ve irdeleyici bir tutumla tanıtılmaktadır. “Eleştirel etik” adlı üçüncü bölümde etik tiplerinde temel tavırlar, “ahlaklılık” tanımlarındaki çeşitlilik, olan-olması gereken ayrımı, etiklere tarih bilinci ışığında nasıl yaklaşılabileceği, normatif etik-eleştirel etik ayrımı ve meta-etikler eleştirel bir yaklaşımla ele alınıp işlenmektedir. Son ve dördüncü bölümde bizzat bir felsefe disiplini olarak etiğin neliği ve olabilirliği irdelenmekte ve eleştirilmektedir.
   Stok Kodu
   :
   303056995
   Boyut
   :
   13.5x19.5
   Sayfa Sayısı
   :
   245 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   56995    Etik: Ahlak Felsefesi     İnkılap Kitabevi    Doğan Özlem    Felsefe                        Felsefe - Psikoloji - Sosyoloji Dizisi    9789751022486            9751022487        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat