Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Ermeni Meselesine Objektif Bakış Halil Ersin Avcı Ermeni Meselesine Objektif Bakış Halil Ersin Avcı

#smrgKİTABEVİErmeni Meselesine Objektif Bakış

Liste Fiyatı : 25,00
İndirimli Fiyat : 18,75
Kazancınız : 6,25
%25
Temin süresi 4 gündür.
9786050918908
161037
Ermeni Meselesine Objektif Bakış
Ermeni Meselesine Objektif Bakış #smrgKİTABEVİ
Doğan Kitap
18.75
Ermeni meselesi yalnızca Türkler ile Ermeniler arasında yaşanmadı. İngilizlerin Ermenilere yönelik ilgisinin kökeni neydi İngiliz Ermeni birlikteliği nasıl gelişti İngiliz Ermeni işbirliğinin siyasi ve sosyal sonuçları neler oldu İngilterenin Ermeniler vasıtasıyla yürüttüğü faaliyetlerin 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Osmanlı Devleti aleyhine sonuçlar ortaya çıkarmasının Türk İngiliz ilişkilerinde gerilime yol açtığını ortaya koyan kitap Ermenilerin bu gerilimli ilişki sonucunda nasıl bir siyasi faktöre dönüştüğünü inceliyor. Meselenin Osmanlı Devletinin son yılları ile Türkiye Cumhuriyetinin ilk yıllarındaki siyasi etkilerine değinen çalışmada ağırlıklı olarak İngilizlere ait arşiv materyalleri ve bilgilerine yer veriliyor. Birinci Dünya Savaşı öncesinde sırasında ve sonrasında Ermeniler ile ortaklık içinde bulunan İngilizlere ait belgeler ve bilimsel çalışmalar önem kazanmaktadır. Dolayısıyla Ermeni iddialarına esaslı bir cevap bulunabilmesinin yolu İngiliz arşiv materyallerine ciddi bir şekilde müracaat gibi görünmektedir.
 • Açıklama
  • Ermeni meselesi yalnızca Türkler ile Ermeniler arasında yaşanmadı. İngilizlerin Ermenilere yönelik ilgisinin kökeni neydi İngiliz Ermeni birlikteliği nasıl gelişti İngiliz Ermeni işbirliğinin siyasi ve sosyal sonuçları neler oldu İngilterenin Ermeniler vasıtasıyla yürüttüğü faaliyetlerin 19. yüzyılın ikinci yarısından itibaren Osmanlı Devleti aleyhine sonuçlar ortaya çıkarmasının Türk İngiliz ilişkilerinde gerilime yol açtığını ortaya koyan kitap Ermenilerin bu gerilimli ilişki sonucunda nasıl bir siyasi faktöre dönüştüğünü inceliyor. Meselenin Osmanlı Devletinin son yılları ile Türkiye Cumhuriyetinin ilk yıllarındaki siyasi etkilerine değinen çalışmada ağırlıklı olarak İngilizlere ait arşiv materyalleri ve bilgilerine yer veriliyor. Birinci Dünya Savaşı öncesinde sırasında ve sonrasında Ermeniler ile ortaklık içinde bulunan İngilizlere ait belgeler ve bilimsel çalışmalar önem kazanmaktadır. Dolayısıyla Ermeni iddialarına esaslı bir cevap bulunabilmesinin yolu İngiliz arşiv materyallerine ciddi bir şekilde müracaat gibi görünmektedir.
   Stok Kodu
   :
   9786050918908
   Boyut
   :
   14x23
   Sayfa Sayısı
   :
   320 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2014
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   161037    Doğan Kitap    Ermeni Meselesine Objektif Bakış     Halil Ersin Avcı            9786050918908    9786050918908    Politika / Siyaset    Tarih                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat