Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303055578
55578
Emperyalizm ve Büyük Hayal
Emperyalizm ve Büyük Hayal #smrgSAHAF
Günce Yayınları
0.00
Diğer taraftan, siyasal bir organizasyon olarak kurulduktan sonra zamanla Büyük Hayal (Megali İdea) adlı kendi emperyalizmini yaratan Yunanisktan'ın Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik yayılmacı (irredentist) amaç ve bu yöndeki çabaları da, çalışmanın amaçları arasındadır. Böylece, Avrupa kökenli emperyalizm ve hedeflerini oluşturan Doğu Sorunu kapsamında Osmanlı Devleti'ne karşı uygulanan politikaların, bugün Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı uygulanmak istenen politikalarla aynılık ve sürekliliğniin görülmesi kolaylaşacaktır.
 • Açıklama
  • Diğer taraftan, siyasal bir organizasyon olarak kurulduktan sonra zamanla Büyük Hayal (Megali İdea) adlı kendi emperyalizmini yaratan Yunanisktan'ın Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelik yayılmacı (irredentist) amaç ve bu yöndeki çabaları da, çalışmanın amaçları arasındadır. Böylece, Avrupa kökenli emperyalizm ve hedeflerini oluşturan Doğu Sorunu kapsamında Osmanlı Devleti'ne karşı uygulanan politikaların, bugün Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı uygulanmak istenen politikalarla aynılık ve sürekliliğniin görülmesi kolaylaşacaktır.
   Stok Kodu
   :
   303055578
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   190 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1999
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55578    Yusuf Sarınay    Tahir Sünbül    Emperyalizm ve Büyük Hayal     Günce Yayınları        #smrgTELİF    Tarih    Siyasi Tarih                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat