Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303182353
182353
El-Munkızu Min-Ad-Dalal
El-Munkızu Min-Ad-Dalal #smrgSAHAF
MEB Milli Eğitim Bakanlığı
0.00
Hicri beşinci yüzyılda İslam memleketlerinde bir şaşkınlık hüküm sürüyordu. Bir taraftan türlü dini fırkalara mensup olanlar halkın zihnini karıştırıyor, diğer taraftan felsefe ile uğraşanlar İslam akidesine aykırı bazı fikirler yayıyorlardı. Ehli sünnet mezhebinden olan alimler bununla mücadele ettiler. Bu mücadelenin ön safında bulunanlardan biri de El - munkız - ü - min - addalal'ı yazan büyük İslam alimi gazali olmuştur. ( Önsözden )
 • Açıklama
  • Hicri beşinci yüzyılda İslam memleketlerinde bir şaşkınlık hüküm sürüyordu. Bir taraftan türlü dini fırkalara mensup olanlar halkın zihnini karıştırıyor, diğer taraftan felsefe ile uğraşanlar İslam akidesine aykırı bazı fikirler yayıyorlardı. Ehli sünnet mezhebinden olan alimler bununla mücadele ettiler. Bu mücadelenin ön safında bulunanlardan biri de El - munkız - ü - min - addalal'ı yazan büyük İslam alimi gazali olmuştur. ( Önsözden )
   Stok Kodu
   :
   303182353
   Boyut
   :
   12x18
   Sayfa Sayısı
   :
   78 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1948
   Çeviren
   :
   Hilmi Güngör
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   182353    İmam Gazali    El-Munkızu Min-Ad-Dalal     MEB Milli Eğitim Bakanlığı        #smrgTELİF    Din    İslâm Düşüncesi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat