Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Edebi Gündelik: Türkiye Romanında Gündelik Hayat Edebi Gündelik: Türkiye Romanında Gündelik Hayat

#smrgKİTABEVİEdebi Gündelik: Türkiye Romanında Gündelik Hayat

Liste Fiyatı : 15,00
İndirimli Fiyat : 12,00
Kazancınız : 3,00
%20
Temin süresi 6 iş günüdür.
9789944492546
142314
Edebi Gündelik: Türkiye Romanında Gündelik Hayat
Edebi Gündelik: Türkiye Romanında Gündelik Hayat #smrgKİTABEVİ
Deki Yayınevi
12.00
Gündelik hayat adeta nereye bastığımızı görmeden yürüdüğümüz dar ve engebeli bir patikadır. Muazzam bir sıkışıklık hissi, iktidar oyunları, entrikalar ve ufak tefek hesaplar eşliğinde, ardı ardına eklenen yirmi dört saatler boyunca yürüyüp durduğumuz bu patikada -yine de istisnasız- gökkuşağına da, ateş böceklerine de rastlarız. Hiç beklenmedik zamanlarda ufka düşen gökkuşağını ya da yanıp sönen ateş böceklerini yeniden görebilme umudu, bu dar ve engebeli patikayı mütemadiyen yeniden yürünebilir ve katlanılır hale getirir. Bazen biz gündelik hayatı sırtımızda taşırız; bazen de gündelik hayat bizi sırtında taşır... Nasıl olursa olsun, basıp geçtiğimiz bu hayat kesiti yakından bakılmayı da hak eder. Zira bizatihi kendimizle olduğu kadar, başkalarıyla da "gerçekten karşılaşabileceğimiz" tek zaman kesiti ve tek hayat kesiti burasıdır. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Gündelik hayat adeta nereye bastığımızı görmeden yürüdüğümüz dar ve engebeli bir patikadır. Muazzam bir sıkışıklık hissi, iktidar oyunları, entrikalar ve ufak tefek hesaplar eşliğinde, ardı ardına eklenen yirmi dört saatler boyunca yürüyüp durduğumuz bu patikada -yine de istisnasız- gökkuşağına da, ateş böceklerine de rastlarız. Hiç beklenmedik zamanlarda ufka düşen gökkuşağını ya da yanıp sönen ateş böceklerini yeniden görebilme umudu, bu dar ve engebeli patikayı mütemadiyen yeniden yürünebilir ve katlanılır hale getirir. Bazen biz gündelik hayatı sırtımızda taşırız; bazen de gündelik hayat bizi sırtında taşır... Nasıl olursa olsun, basıp geçtiğimiz bu hayat kesiti yakından bakılmayı da hak eder. Zira bizatihi kendimizle olduğu kadar, başkalarıyla da "gerçekten karşılaşabileceğimiz" tek zaman kesiti ve tek hayat kesiti burasıdır. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9789944492546
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   171 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2011
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   9789944492546        Edebi Gündelik: Türkiye Romanında Gündelik Hayat     Deki Yayınevi    Tuğba Taş    Edebiyat    Eleştiri    Kuram                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat