Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Dünden Bugüne Taksim Cumhuriyet Anıtı Mevlüt Çelebi

#smrgSAHAFDünden Bugüne Taksim Cumhuriyet Anıtı -

Liste Fiyatı : 0,00
1199088680
88680
Dünden Bugüne Taksim Cumhuriyet Anıtı -
Dünden Bugüne Taksim Cumhuriyet Anıtı - #smrgSAHAF
İBB Kültür AŞ Yayınları
0.00
Heykel, Cumhuriyet'in ilanından sonra ve özellikle Atatürk heykellerinin yapılmasıyla Türk toplum hayatına yaygın olarak girmiştir. Bu hareket, Ankara ve İstanbul'dan başlayıp Türkiye'nin dört bir yanına yayılmıştır. Atatürk heykellerinin ve Milli Mücadele ve İnkılapları temsil eden anıtların yaptırılmasındaki amaç, Gaziye ve şehitlerimize duyulan minnet borcunu ödemektir. Bununla birlikte sözünü ettiğimiz tarihsel olayları da unutulmaz kılmaktır.
 • Açıklama
  • Heykel, Cumhuriyet'in ilanından sonra ve özellikle Atatürk heykellerinin yapılmasıyla Türk toplum hayatına yaygın olarak girmiştir. Bu hareket, Ankara ve İstanbul'dan başlayıp Türkiye'nin dört bir yanına yayılmıştır. Atatürk heykellerinin ve Milli Mücadele ve İnkılapları temsil eden anıtların yaptırılmasındaki amaç, Gaziye ve şehitlerimize duyulan minnet borcunu ödemektir. Bununla birlikte sözünü ettiğimiz tarihsel olayları da unutulmaz kılmaktır.
   Stok Kodu
   :
   1199088680
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   192 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   88680    Mevlüt Çelebi    Dünden Bugüne Taksim Cumhuriyet Anıtı -     İBB Kültür AŞ Yayınları        #smrgTELİF    Tarih                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat