Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Doğudan Batıya Devletler, Toplumlar, Farklılıklar Ayça Günkut Vurucu Doğudan Batıya Devletler, Toplumlar, Farklılıklar Ayça Günkut Vurucu

#smrgKİTABEVİDoğudan Batıya Devletler, Toplumlar, Farklılıklar

Liste Fiyatı : 45,00
İndirimli Fiyat : 33,75
Kazancınız : 11,25
%25
Temin süresi 4 gündür.
Doğudan Batıya Devletler, Toplumlar, Farklılıklar
Doğudan Batıya Devletler, Toplumlar, Farklılıklar #smrgKİTABEVİ
Aygan Yayıncılık
33.75
Toplumsal alanın çoğul niteliğine itiraz etmek güçtür. Kültürlerin özgünlüklerinin yaşatılmasına ve geliştirilmesine karşı olmak da kabul edilebilir değildir. Böyle olmakla birlikte kültürlerin tanınması, siyasal bir söylem olup, farklılıkların siyasal sistemde temsillerini içerir ve toplumsal-siyasal yapının yeniden biçimlendirilmesini ifade eder. Bu bakımdan çok kültürcülük, modernizm ve modernite eleştirisinin ötesine geçen, toplumsal ve siyasal sistemin yeniden üretilmesini içeren/dayatan bir projedir. Modern dönemin bütün kurumlarını yerinden edebilecek bir potansiyele sahiptir. Böylesi bir proje, özünde bir varsayıma dayanmaktadır: Farklılıkların tanınması toplumsal bütünlüğü pekiştirir.

Oysa gerçekte böyle midir? İşte bu eser sadece Batı ülkelerini değil Doğu ülkelerini de kapsayan örnek çalışmalarla bu sorunu ele almaktadır.

 • Açıklama
  • Toplumsal alanın çoğul niteliğine itiraz etmek güçtür. Kültürlerin özgünlüklerinin yaşatılmasına ve geliştirilmesine karşı olmak da kabul edilebilir değildir. Böyle olmakla birlikte kültürlerin tanınması, siyasal bir söylem olup, farklılıkların siyasal sistemde temsillerini içerir ve toplumsal-siyasal yapının yeniden biçimlendirilmesini ifade eder. Bu bakımdan çok kültürcülük, modernizm ve modernite eleştirisinin ötesine geçen, toplumsal ve siyasal sistemin yeniden üretilmesini içeren/dayatan bir projedir. Modern dönemin bütün kurumlarını yerinden edebilecek bir potansiyele sahiptir. Böylesi bir proje, özünde bir varsayıma dayanmaktadır: Farklılıkların tanınması toplumsal bütünlüğü pekiştirir.

   Oysa gerçekte böyle midir? İşte bu eser sadece Batı ülkelerini değil Doğu ülkelerini de kapsayan örnek çalışmalarla bu sorunu ele almaktadır.

   Stok Kodu
   :
   9786059707107
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   640 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   187997    Aygan Yayıncılık    Doğudan Batıya Devletler    Toplumlar    Farklılıklar     Ayça Günkut Vurucu    Gürsoy Akça    İkbal Vurucu            9786059707107    9786059707107    Tarih    Sosyal tarih                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat