Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303056284
56284
Doğu ve Batı
Doğu ve Batı #smrgSAHAF
Hece Yayınları
0.00
Bu kitap bugün, dünya ölçüsünde hükümranlık sağlamış bir kafa yapısının temelden eleştirisidir. Rene Guenon, batı insanının medeniyet ve ilerleme konusunda düştüğü hataları, bilimin hangi özelliklerinden dolayı hurafe sayılabileceğini, batılı yaşamın çürük dayanaklarını ve benzeri konuları bu kitabında açık bir dille eleştirmektedir. Felsefenin, toplumbilimin ve siyasetin bazı vazgeçilmezlerinin görmezlikten gelinerek ilkelere bağlanmasıyla doğan felaketin ilk işaretlerini Guenon daha bu yüzyılın başlarında göstermişti. Yazar, yürürlükteki akıl ve mantık yapısının karşı kutbunda yer alan düşünce ve davranış biçimlerini de batılı şartlanmalar içinde bulunan insanın faydalanacağı bir üslup içinde sunuyor. Rene Guenon; telifçi tutumları ısrarla konu dışı bırakıyor.
 • Açıklama
  • Bu kitap bugün, dünya ölçüsünde hükümranlık sağlamış bir kafa yapısının temelden eleştirisidir. Rene Guenon, batı insanının medeniyet ve ilerleme konusunda düştüğü hataları, bilimin hangi özelliklerinden dolayı hurafe sayılabileceğini, batılı yaşamın çürük dayanaklarını ve benzeri konuları bu kitabında açık bir dille eleştirmektedir. Felsefenin, toplumbilimin ve siyasetin bazı vazgeçilmezlerinin görmezlikten gelinerek ilkelere bağlanmasıyla doğan felaketin ilk işaretlerini Guenon daha bu yüzyılın başlarında göstermişti. Yazar, yürürlükteki akıl ve mantık yapısının karşı kutbunda yer alan düşünce ve davranış biçimlerini de batılı şartlanmalar içinde bulunan insanın faydalanacağı bir üslup içinde sunuyor. Rene Guenon; telifçi tutumları ısrarla konu dışı bırakıyor.
   Stok Kodu
   :
   303056284
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   216 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Çeviren
   :
   Fahrettin Arslan
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   56284    Doğu ve Batı     Hece Yayınları    René Guénon    Felsefe    Fransız Felsefesi                    Düşünce Dizisi    9789758274963        Fahrettin Arslan    9758274961        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat