Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Dirilen İskelet Hüseyin Rahmi Gürpınar

#smrgSAHAFDirilen İskelet

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303116286
116286
Dirilen İskelet
Dirilen İskelet #smrgSAHAF
Everest Yayınları
0.00
Türk romanının kurucu yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar, toplumun en derin değişimlerinden birini yaşadığı dönemde eserlerini kaleme aldı. Bunu da etkisiyle Gürpınar, okurlarını güldüren metinlerinin ardında her zaman dikkatini toplumsal olana vermiş olan, eleştirel bir yazardı. Hatta denilebilir ki onun güldürücü öğeleri her zaman derin bir eleştirinin dile gelişiydi. Dirilen İskelet de, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın hurafelerin etkin olduğu bir toplumda bilimsel aklı arayanların düşebileceği durumları anlatırken, batılılaşma çabasının çorak bir cehaletin ve yalnızlığın ortasında saplanıp kalacağı yerleri işaret ediyor.

Bir sevda hikâyesinin traji-komik anlatımı olan Dirilen İskelet, her yaştan okurun büyük keyifle okuyacağı bir roman.

 • Açıklama
  • Türk romanının kurucu yazarlarından Hüseyin Rahmi Gürpınar, toplumun en derin değişimlerinden birini yaşadığı dönemde eserlerini kaleme aldı. Bunu da etkisiyle Gürpınar, okurlarını güldüren metinlerinin ardında her zaman dikkatini toplumsal olana vermiş olan, eleştirel bir yazardı. Hatta denilebilir ki onun güldürücü öğeleri her zaman derin bir eleştirinin dile gelişiydi. Dirilen İskelet de, Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın hurafelerin etkin olduğu bir toplumda bilimsel aklı arayanların düşebileceği durumları anlatırken, batılılaşma çabasının çorak bir cehaletin ve yalnızlığın ortasında saplanıp kalacağı yerleri işaret ediyor.

   Bir sevda hikâyesinin traji-komik anlatımı olan Dirilen İskelet, her yaştan okurun büyük keyifle okuyacağı bir roman.

   Stok Kodu
   :
   303116286
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   287 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2010
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   116286    Dirilen İskelet     Everest Yayınları    Hüseyin Rahmi Gürpınar    Roman    Yeni Türk Edebiyatı    Cumhuriyet Dönemi                        9789752896673            9789752896673        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat