Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303179027
179027
Din Eğitiminde İnsan ve Hayat
Din Eğitiminde İnsan ve Hayat #smrgSAHAF
Çamlıca Basım Yayın
0.00
İnsanın kendine has özelliklerinin gelişmesiyle iyi bir hayat sürmesi ve insana has özelliklerini geliştirmesi, din eğitiminin gayesi ve ilkelerinin bütünlük içinde ele alınmasıyla daha iyi anlaşılacağını düşünmekteyiz. İnsan hayatının bütünlüğü içinde din eğitimi, yetişkin ve çocuk açısından ele alınarak, insanın fıtratı, kendini tanıması, sevgi ve güven ihtiyacıyla diğer ihtiyaçlarının dengesi incelenmiş, Allah ve insan sevgisinin din eğitimindeki yeri belirlenmiştir. Çağımızdaki büyük maddi inkişaf ve refaha rağmen ruhî tatminsizliğe bağlı olarak ruh sağlığı bozuk, kendine ve çevresine yabancılaşmış kimseler çoğalmaktadır. Ayrıca sevgi ve güven, kin ve nefrete dönüşmüş, cemiyetin her kesiminde kızgın ve öfkeli insanlar artmış sevgi, saygı, merhamet ve iç huzuru gibi yüksek duyguları unutulmaya yüz tutmuştur. Kitapta insan ilişkilerinin, insanın manevî gelişiminde ve din eğitimindeki önemi, iletişimin ilkeleri, insanın mutluluğa ulaşmasının yolları araştırılmıştır.
 • Açıklama
  • İnsanın kendine has özelliklerinin gelişmesiyle iyi bir hayat sürmesi ve insana has özelliklerini geliştirmesi, din eğitiminin gayesi ve ilkelerinin bütünlük içinde ele alınmasıyla daha iyi anlaşılacağını düşünmekteyiz. İnsan hayatının bütünlüğü içinde din eğitimi, yetişkin ve çocuk açısından ele alınarak, insanın fıtratı, kendini tanıması, sevgi ve güven ihtiyacıyla diğer ihtiyaçlarının dengesi incelenmiş, Allah ve insan sevgisinin din eğitimindeki yeri belirlenmiştir. Çağımızdaki büyük maddi inkişaf ve refaha rağmen ruhî tatminsizliğe bağlı olarak ruh sağlığı bozuk, kendine ve çevresine yabancılaşmış kimseler çoğalmaktadır. Ayrıca sevgi ve güven, kin ve nefrete dönüşmüş, cemiyetin her kesiminde kızgın ve öfkeli insanlar artmış sevgi, saygı, merhamet ve iç huzuru gibi yüksek duyguları unutulmaya yüz tutmuştur. Kitapta insan ilişkilerinin, insanın manevî gelişiminde ve din eğitimindeki önemi, iletişimin ilkeleri, insanın mutluluğa ulaşmasının yolları araştırılmıştır.
   Stok Kodu
   :
   303179027
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   260 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   Kuşe Kağıt
   Dili
   :
   Türkçe
   179027    Din Eğitiminde İnsan ve Hayat     Çamlıca Basım Yayın    Ferdâ Mazak    Biyografi / Yaşam Öyküsü                            9789758646098            9789758646098        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat