Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Dil Tarih ve İnsan Günay Karaağaç Dil Tarih ve İnsan Günay Karaağaç

#smrgKİTABEVİDil Tarih ve İnsan

Liste Fiyatı : 42,00
İndirimli Fiyat : 35,70
Kazancınız : 6,30
%15
Temin süresi 4 gündür.
Dil Tarih ve İnsan
Dil Tarih ve İnsan #smrgKİTABEVİ
Kesit Yayınları
35.70
Dil, insan varlığımızın başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Tarih ise, "şimdi" ve "burada" bulunmayanları, şimdiye ve buraya, başka bir değişle, içinde yaşadığımız zaman ve mekan dilimine getirebilme imkanıdır. Bu imkan yalnız insana tanınmıştır; insana bu gücü veren ise dil dediğimiz saymacalar sistemidir. İnsanın tabii varlığına tarihi katan, "kişi"yi, "insan" yapan odur. Bizim kişi (biyolojik ) kimliğimizle son sözü nasıl ki genetik ve coğrafya söylüyorsa, insan (tarih) kimliğimizde de son sözü, bu ilk öğrendiğimiz dil söylemektedir. İşte "ana dili" veya "ilk dil" dediğimiz olgunun önemi de buradadır. İnsanın ilk öğrendiği dil, onun insan kimliğinin veya tarihi kimliğinin temelidir. Sonradan öğrenilen hep bu temel üzerinde biçimlenir.Kısacası diller, insanların insanların tarihi ve milli kimliklerinin doğduğu yerlerdir.Kişilerin insan tarafları yani tarihi ve milli kimlikleri bu ilk yurtlarda gerçekleşir. Dil, tarih ve insan sözleri, aralarında mevcudiyet birliği, var oluş birlikteliği olan kavramlar... Bu üç kavram birlikte var veya yokturlar; birinin yokluğu, diğerinin yokluğu birinin varlığı diğerlerinin varlığı demektir. Hem ürünü hem üreticisi olduğumuz tek alan dil... "insan" oluş serüvenimizin başlangıç noktası... Dil, Tarih ve İnsan'ın bu genişletilmiş dördüncü baskısında, bir yandan bu kavramlar irdelenirken, bir yandan da Türkçenin başka dillere yaptığı derin etki gözler önüne serilmektedir (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Dil, insan varlığımızın başlangıç noktasını oluşturmaktadır. Tarih ise, "şimdi" ve "burada" bulunmayanları, şimdiye ve buraya, başka bir değişle, içinde yaşadığımız zaman ve mekan dilimine getirebilme imkanıdır. Bu imkan yalnız insana tanınmıştır; insana bu gücü veren ise dil dediğimiz saymacalar sistemidir. İnsanın tabii varlığına tarihi katan, "kişi"yi, "insan" yapan odur. Bizim kişi (biyolojik ) kimliğimizle son sözü nasıl ki genetik ve coğrafya söylüyorsa, insan (tarih) kimliğimizde de son sözü, bu ilk öğrendiğimiz dil söylemektedir. İşte "ana dili" veya "ilk dil" dediğimiz olgunun önemi de buradadır. İnsanın ilk öğrendiği dil, onun insan kimliğinin veya tarihi kimliğinin temelidir. Sonradan öğrenilen hep bu temel üzerinde biçimlenir.Kısacası diller, insanların insanların tarihi ve milli kimliklerinin doğduğu yerlerdir.Kişilerin insan tarafları yani tarihi ve milli kimlikleri bu ilk yurtlarda gerçekleşir. Dil, tarih ve insan sözleri, aralarında mevcudiyet birliği, var oluş birlikteliği olan kavramlar... Bu üç kavram birlikte var veya yokturlar; birinin yokluğu, diğerinin yokluğu birinin varlığı diğerlerinin varlığı demektir. Hem ürünü hem üreticisi olduğumuz tek alan dil... "insan" oluş serüvenimizin başlangıç noktası... Dil, Tarih ve İnsan'ın bu genişletilmiş dördüncü baskısında, bir yandan bu kavramlar irdelenirken, bir yandan da Türkçenin başka dillere yaptığı derin etki gözler önüne serilmektedir (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9786054117345
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   415 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   4
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   138979    Günay Karaağaç    Dil Tarih ve İnsan     Kesit Yayınları        9786054117345    Dil / Dilbilgisi    Türk Dili    Eski Türkçe    Altay Dilleri    Çuvaşca                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat