Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303087214
87214
Demoklesin Kılıcı
Demoklesin Kılıcı #smrgSAHAF
Habora Kitabevi
0.00
Önsahnenin bir ucunda kuyruklu bir piyano. Öbür ucunda bir duvar saati. Mimarla karısı girerler. İkisi de yirmi üç-yirmi dört yaşlarındadır. Kadının gebe olduğu sezilmektedir. Piyanoya otururlar. Duvar saatinin rakkası işlemeğe başlar. Rakkasın tıkırtısı bir müddet, tam bir sessizlik arasında devam eder. Karı koca piyanoda dört elle bir konçerto çalmağa başlar. Konçerto bir müddet devam eder. Karı koca hem çalarlar, hem konuşurlar.
 • Açıklama
  • Önsahnenin bir ucunda kuyruklu bir piyano. Öbür ucunda bir duvar saati. Mimarla karısı girerler. İkisi de yirmi üç-yirmi dört yaşlarındadır. Kadının gebe olduğu sezilmektedir. Piyanoya otururlar. Duvar saatinin rakkası işlemeğe başlar. Rakkasın tıkırtısı bir müddet, tam bir sessizlik arasında devam eder. Karı koca piyanoda dört elle bir konçerto çalmağa başlar. Konçerto bir müddet devam eder. Karı koca hem çalarlar, hem konuşurlar.
   Stok Kodu
   :
   303087214
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   175 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1974
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   87214    Nâzım Hikmet    Demoklesin Kılıcı     Habora Kitabevi        303087214    Tiyatro    Yeni Türk Edebiyatı    Oyun    Cumhuriyet Dönemi                   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat