Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%50
Dağlara İnmek İçin Çıkılır Necmettin Şahinler

#smrgSAHAFDağlara İnmek İçin Çıkılır

Liste Fiyatı : 0,00
İndirimli Fiyat : 0,00
Kazancınız : 0,00
303179032
179032
Dağlara İnmek İçin Çıkılır
Dağlara İnmek İçin Çıkılır #smrgSAHAF
İnsan Yayınları
0.00
Dağ ile insan arasında târihin başlangıcından günümüze dek ayrılmaz bir dostluk her zaman var olmuştur. Gerçeği arayanlar ve içlerinde yaşadıkları toplumun açmazlarına çâre bulma sevdâsı taşıyanlar, yaşamlarının belli bir kesiminde insanların dünyâsından el çekip yalnız kalmayı tercih etmişler ve kendilerine mekân olarak da dağları seçmişlerdir. Sanki insanoğlu dağlarda kendini Allaha daha yakın hissetmiş veya bir başka deyişle Allahı kendine daha yakın bulmuştur. Ne mutlu o insanlara ki şehirlerde bile yalnızdırlar ve ne mutlu o insanlara ki dağ başlarında bile yalnız değildirler!Yeryüzüne inen Hz. Âdeme ilk rahmetin gelişi bir dağda olmuştur. Hz. Mûsâ, bir dağda Rabbinin tecellîsine kavuşmuş; Hz. Îsâ havârîlerine en can alıcı tebliğlerinden birini bir dağda yapmıştır. Hz. Dâvûdun sesine ise yankılarıyla dağlar katılmış; Hz. Nûhun gemisi, tufan sonrası yolculuğunu bir dağda noktalamıştır. Yine Kurânın ilk âyetlerinin insanlık dünyâsına inişi bir dağda gerçekleşmiştir. İlk defa insan ile doğa arasında sevgiye dayalı bir ilişkinin varlığına örnek verirken, Hz. Peygamber bir dağı göstermiş, Uhud Dağı için Şu dağı görüyor musunuz? O dağ bizi sever, biz de o dağı severiz demiştir.Dağlara yöneliş toplumdan kopuş veya kaçış olarak değerlendirilmemelidir. Tam tersine topluma daha iyi hizmetin eğitimini görmek için bir ön hazırlık dönemidir dağlar. Nasıl derine dalmak isteyen dalgıçlar önce derin bir soluk alıyorlarsa, uzun atlamayı düşünen atletler belli bir mesâfe geri çekiliyorlarsa... İşte onun gibi bir şey... Geriye çekilen dalga sâhile daha güçlü vurur. Yay ne kadar gerilirse, oku daha uzağa fırlatır. Kısacası dağlara, inmek için çıkılır.
 • Açıklama
  • Dağ ile insan arasında târihin başlangıcından günümüze dek ayrılmaz bir dostluk her zaman var olmuştur. Gerçeği arayanlar ve içlerinde yaşadıkları toplumun açmazlarına çâre bulma sevdâsı taşıyanlar, yaşamlarının belli bir kesiminde insanların dünyâsından el çekip yalnız kalmayı tercih etmişler ve kendilerine mekân olarak da dağları seçmişlerdir. Sanki insanoğlu dağlarda kendini Allaha daha yakın hissetmiş veya bir başka deyişle Allahı kendine daha yakın bulmuştur. Ne mutlu o insanlara ki şehirlerde bile yalnızdırlar ve ne mutlu o insanlara ki dağ başlarında bile yalnız değildirler!Yeryüzüne inen Hz. Âdeme ilk rahmetin gelişi bir dağda olmuştur. Hz. Mûsâ, bir dağda Rabbinin tecellîsine kavuşmuş; Hz. Îsâ havârîlerine en can alıcı tebliğlerinden birini bir dağda yapmıştır. Hz. Dâvûdun sesine ise yankılarıyla dağlar katılmış; Hz. Nûhun gemisi, tufan sonrası yolculuğunu bir dağda noktalamıştır. Yine Kurânın ilk âyetlerinin insanlık dünyâsına inişi bir dağda gerçekleşmiştir. İlk defa insan ile doğa arasında sevgiye dayalı bir ilişkinin varlığına örnek verirken, Hz. Peygamber bir dağı göstermiş, Uhud Dağı için Şu dağı görüyor musunuz? O dağ bizi sever, biz de o dağı severiz demiştir.Dağlara yöneliş toplumdan kopuş veya kaçış olarak değerlendirilmemelidir. Tam tersine topluma daha iyi hizmetin eğitimini görmek için bir ön hazırlık dönemidir dağlar. Nasıl derine dalmak isteyen dalgıçlar önce derin bir soluk alıyorlarsa, uzun atlamayı düşünen atletler belli bir mesâfe geri çekiliyorlarsa... İşte onun gibi bir şey... Geriye çekilen dalga sâhile daha güçlü vurur. Yay ne kadar gerilirse, oku daha uzağa fırlatır. Kısacası dağlara, inmek için çıkılır.
   Stok Kodu
   :
   303179032
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   105 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   179032    Dağlara İnmek İçin Çıkılır     İnsan Yayınları    Necmettin Şahinler    Edebiyat                            9789755746630            9789755746630        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat