Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Dağılan Yugoslavya Mozaiginde Bosna Necmettin Alkan Dağılan Yugoslavya Mozaiginde Bosna Necmettin Alkan

#smrgSAHAFDağılan Yugoslavya Mozaiginde Bosna

Liste Fiyatı : 0,00
303018649
18649
Dağılan Yugoslavya Mozaiginde Bosna
Dağılan Yugoslavya Mozaiginde Bosna #smrgSAHAF
Beyan Yayınları
0.00
Bosna-Hersek'te yaşanan "Etnik Temizlik" veya "Etnik Arındırma", özelde Boşnak halkının, genelde Balkanlar'daki bütün Müslüman halkların, yok edilmesi amacına yönelik olan iç savaşın mantığını ve izahını çok net bir şekilde açıklamaktadır. Bu olayda, tarihi bütünsellik içerisinde, tarihin bir kez daha tekerrür ettiğine şahit olmaktayız. Yüzyıllar önce İspanya, Sicilya ve Macaristan'daki Müslümanların katledilmesiyle başlayan "Etnik Temizlik", Osmanlı Devleti'nin Balkanlar'dan çekilmesi ile geride bıraktığı Müslüman kitlelerin, çeşitli aralıklarla bu coğrafyadan kazınabilmesi ve kalıntıları ile birlikte yok edilebilmesi için sürdürülmektedir.
 • Açıklama
  • Bosna-Hersek'te yaşanan "Etnik Temizlik" veya "Etnik Arındırma", özelde Boşnak halkının, genelde Balkanlar'daki bütün Müslüman halkların, yok edilmesi amacına yönelik olan iç savaşın mantığını ve izahını çok net bir şekilde açıklamaktadır. Bu olayda, tarihi bütünsellik içerisinde, tarihin bir kez daha tekerrür ettiğine şahit olmaktayız. Yüzyıllar önce İspanya, Sicilya ve Macaristan'daki Müslümanların katledilmesiyle başlayan "Etnik Temizlik", Osmanlı Devleti'nin Balkanlar'dan çekilmesi ile geride bıraktığı Müslüman kitlelerin, çeşitli aralıklarla bu coğrafyadan kazınabilmesi ve kalıntıları ile birlikte yok edilebilmesi için sürdürülmektedir.
   Stok Kodu
   :
   303018649
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   240 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   18649    Beyan Yayınları    Dağılan Yugoslavya Mozaiginde Bosna     Necmettin Alkan            303018649        Politika / Siyaset    Uluslararası Siyaset    Balkanlar                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat