Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Çocuğun Gözüyle Dünya Jean Piaget Çocuğun Gözüyle Dünya Jean Piaget Çocuğun Gözüyle Dünya Jean Piaget

#smrgKİTABEVİÇocuğun Gözüyle Dünya

Liste Fiyatı : 54,00
İndirimli Fiyat : 43,20
Kazancınız : 10,80
%20
Temin süresi 6 gündür.
9789752981850
65441
Çocuğun Gözüyle Dünya
Çocuğun Gözüyle Dünya #smrgKİTABEVİ
Dost Kitabevi
43.20
Çocuk psikolojisi ve bilişsel gelişim alanında yaptığı çalışmalarla çığır açan Piaget, insan bilgisinin gelişimini incelediği çalışmalarıyla genetik epistemolojinin kurucusu ve öncüsü olmuştur. Çocuğun çevresindeki nesnelerle kurduğu ilişkinin güdüleyici doğası, Pigat'nin deyişiyle, çocuğun kendi dışındaki gerçekliği içsel ve öznel bir dünyadan ayırma çabasıyla tanımlanır. Bu davranışsal uğraşın özünde maddesel ve somut bir evren kurma itkisinin yattığına işaret eden Piaget, insan zekasının gelişimindeki evreleri uyarlama ve uyarlanma arasındaki karşılıklı ilişkiden itabaren çözümler. Çalışmasına temel olan gelişim psikolojisi, bilişsel teori gibi kavramların bugün bağımsız birer bilimsel araştırma alanına dönüştüğü İsviçreli bilginden görkemini koruyan bir klasik.
 • Açıklama
  • Çocuk psikolojisi ve bilişsel gelişim alanında yaptığı çalışmalarla çığır açan Piaget, insan bilgisinin gelişimini incelediği çalışmalarıyla genetik epistemolojinin kurucusu ve öncüsü olmuştur. Çocuğun çevresindeki nesnelerle kurduğu ilişkinin güdüleyici doğası, Pigat'nin deyişiyle, çocuğun kendi dışındaki gerçekliği içsel ve öznel bir dünyadan ayırma çabasıyla tanımlanır. Bu davranışsal uğraşın özünde maddesel ve somut bir evren kurma itkisinin yattığına işaret eden Piaget, insan zekasının gelişimindeki evreleri uyarlama ve uyarlanma arasındaki karşılıklı ilişkiden itabaren çözümler. Çalışmasına temel olan gelişim psikolojisi, bilişsel teori gibi kavramların bugün bağımsız birer bilimsel araştırma alanına dönüştüğü İsviçreli bilginden görkemini koruyan bir klasik.
   Stok Kodu
   :
   9789752981850
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   336 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2005
   Çeviren
   :
   İsmail Yerguz
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   65441    Jean Piaget    Çocuğun Gözüyle Dünya     Dost Kitabevi        #smrgÇEVİRİ    Psikoloji / Ruhbilim    Çocuk Psikolojisi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat