Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Cinsel Ahlakın Boygöstermesi Wilhelm Reich Cinsel Ahlakın Boygöstermesi Wilhelm Reich

#smrgKİTABEVİCinsel Ahlakın Boygöstermesi

Liste Fiyatı : 0,00
9789753880695
18134
Cinsel Ahlakın Boygöstermesi
Cinsel Ahlakın Boygöstermesi #smrgKİTABEVİ
Payel Yayınevi
0.00
Zorlayıcı ahlakın insan toplumunda boy göstermesini inceleyen Cinsel Ahlakın Boy Göstermesi 1931'de yazılmıştır. Tarih sırasında, Reich'ın öbür iki önemli incelemesinden, Faşizmin Kitle Ruhu Anlayışı ile Cinsel Devrim'den önce gelmektedir ve Reich'ın insan kitlelerinin ruh hastalıkları sorunun çözümünde harcadığı çabaların önemli aşamalarından biridir. Çok canalıcı bir sorunun, cinsel arzuların bastırılmasının kökeninin araştırılmasından yola çıkan, cinsel bozukluklarla sinir hastalıklarını tarih içerisindeki yerlerine oturtmaya çalışan bu girişim, Morgan'ın, Engels'in ve özellikle Malinowski'nin kavimbilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Gerçekten de, Malinowski'nin Trobriand Adaları'nda yaşayan ilkel insanların cinsel yaşamları ve alışkıları konusundaki gözlemleri, Reich'ın bakımevinde edindiği hekimlik deneylerini doğrulamıştır.
 • Açıklama
  • Zorlayıcı ahlakın insan toplumunda boy göstermesini inceleyen Cinsel Ahlakın Boy Göstermesi 1931'de yazılmıştır. Tarih sırasında, Reich'ın öbür iki önemli incelemesinden, Faşizmin Kitle Ruhu Anlayışı ile Cinsel Devrim'den önce gelmektedir ve Reich'ın insan kitlelerinin ruh hastalıkları sorunun çözümünde harcadığı çabaların önemli aşamalarından biridir. Çok canalıcı bir sorunun, cinsel arzuların bastırılmasının kökeninin araştırılmasından yola çıkan, cinsel bozukluklarla sinir hastalıklarını tarih içerisindeki yerlerine oturtmaya çalışan bu girişim, Morgan'ın, Engels'in ve özellikle Malinowski'nin kavimbilimsel araştırmalarına dayanmaktadır. Gerçekten de, Malinowski'nin Trobriand Adaları'nda yaşayan ilkel insanların cinsel yaşamları ve alışkıları konusundaki gözlemleri, Reich'ın bakımevinde edindiği hekimlik deneylerini doğrulamıştır.
   Stok Kodu
   :
   9789753880695
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   209 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   3
   Basım Tarihi
   :
   1995
   Çeviren
   :
   Bertan Onaran
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   18134    Wilhelm Reich    Cinsel Ahlakın Boygöstermesi     Payel Yayınevi        #smrgÇEVİRİ    Psikoloji / Ruhbilim    Psikanaliz    Psikiyatri                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat