Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303035075
35075
Çeçenistan Dosyası
Çeçenistan Dosyası #smrgSAHAF
Yeni Avrasya Yayınları
0.00
Dünyanın en küçük devletlerinden birisi olan Çeçenistan Cumhuriyeti, dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olan Rusya Federasyonu'na karşı on yılı aşkın bir süredir sonsuz bir mücadele ile ulusal kurtuluş savaşı yürütmektedir. Kan, gözyaşı ve katliam dolu bir dönemi geride bırakan Çeçenistan Cumhuriyeti, uluslararası hukuka göre tıpkı diğer devletler gibi her yönden meşru olan bir bağımsızlık statüsüne hak kazanmıştır. Bu kitapta, bağımsızlığa giden yoldaki, ulusal kurtuluş savaşının aşama aşama izlediği gelişme süreci ve Çeçenistan'ın bağımsızlığını haklı kılan bütün belgeler birarada okuyucuların dikkatine sunulmaktadır. Mafya, terör ve şeriat suçlamalarının ve kara çalmalarının ötesinde, bir küçük ulusun varolma mücadelesi ve bağımsız yaşama kavgası ile ilgili ayrıntılar, ilk kez bu kitapla Türk kamuoyunna açıklanmaktadır. Tarihten gelen Rus emperyalizminin soykırım ve katliamlarının bir an önce durdurulabilmesi için uluslararası hukuk ve evrensel insan hakları dağrultusunda uygar dünyanın Çeçenistan olayına bir an önce müdahale etmesi gerektiği bu kitap ile bir kez daha kanıtlanmaktadır. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Dünyanın en küçük devletlerinden birisi olan Çeçenistan Cumhuriyeti, dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olan Rusya Federasyonu'na karşı on yılı aşkın bir süredir sonsuz bir mücadele ile ulusal kurtuluş savaşı yürütmektedir. Kan, gözyaşı ve katliam dolu bir dönemi geride bırakan Çeçenistan Cumhuriyeti, uluslararası hukuka göre tıpkı diğer devletler gibi her yönden meşru olan bir bağımsızlık statüsüne hak kazanmıştır. Bu kitapta, bağımsızlığa giden yoldaki, ulusal kurtuluş savaşının aşama aşama izlediği gelişme süreci ve Çeçenistan'ın bağımsızlığını haklı kılan bütün belgeler birarada okuyucuların dikkatine sunulmaktadır. Mafya, terör ve şeriat suçlamalarının ve kara çalmalarının ötesinde, bir küçük ulusun varolma mücadelesi ve bağımsız yaşama kavgası ile ilgili ayrıntılar, ilk kez bu kitapla Türk kamuoyunna açıklanmaktadır. Tarihten gelen Rus emperyalizminin soykırım ve katliamlarının bir an önce durdurulabilmesi için uluslararası hukuk ve evrensel insan hakları dağrultusunda uygar dünyanın Çeçenistan olayına bir an önce müdahale etmesi gerektiği bu kitap ile bir kez daha kanıtlanmaktadır. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   303035075
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   416 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   35075    Çeçenistan Dosyası     Yeni Avrasya Yayınları    Anıl Çeçen    Politika / Siyaset    Avrasya                                    9756669144        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat