Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Çağdaş Türk Dünyası Edebiyatı, Cilt 1 - 2 Ali İhsan Kolcu

#smrgSAHAFÇağdaş Türk Dünyası Edebiyatı, Cilt 1 - 2

Liste Fiyatı : 0,00
303052265
52265
Çağdaş Türk Dünyası Edebiyatı, Cilt 1 - 2
Çağdaş Türk Dünyası Edebiyatı, Cilt 1 - 2 #smrgSAHAF
Salkımsöğüt Yayınları
0.00
Bu çalışma bir ihtiyaçtan doğdu. Çalıştığımız Üniversitede sekiz yıldan beri vermekte olduğumuz Türk Dünyası Edebiyatı dersinin takip edeceği bir kitap olmadığı için, artık olgunlaştığına inandığımız ders notlarımızı biraraya getirip herkesin istifadesine sunmayı uygun gördük. Artık lise müfredatına da giren Türkiye dışındaki Türklerin edebiyatları dersine rehberlik edecek ve daha çok inceleme ve metin çözümlemesine yönelik bir ders kitabının da olmayışı bu hazırlığımızı kamçılamıştır denebilir. Fakat bünyelerinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümü bulunan birçok Üniversitemizde hala Türk dünyası edebiyatı ya da Dış Türkler edebiyatı dersinin okutulmaması gerçekten düşündürücüdür. (1. Baskının Önsözü'nden )
 • Açıklama
  • Bu çalışma bir ihtiyaçtan doğdu. Çalıştığımız Üniversitede sekiz yıldan beri vermekte olduğumuz Türk Dünyası Edebiyatı dersinin takip edeceği bir kitap olmadığı için, artık olgunlaştığına inandığımız ders notlarımızı biraraya getirip herkesin istifadesine sunmayı uygun gördük. Artık lise müfredatına da giren Türkiye dışındaki Türklerin edebiyatları dersine rehberlik edecek ve daha çok inceleme ve metin çözümlemesine yönelik bir ders kitabının da olmayışı bu hazırlığımızı kamçılamıştır denebilir. Fakat bünyelerinde Türk Dili ve Edebiyatı bölümü bulunan birçok Üniversitemizde hala Türk dünyası edebiyatı ya da Dış Türkler edebiyatı dersinin okutulmaması gerçekten düşündürücüdür. (1. Baskının Önsözü'nden )
   Stok Kodu
   :
   303052265
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   2 Cilt, 12
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2006
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   52265    Çağdaş Türk Dünyası Edebiyatı    Cilt 1 - 2     Salkımsöğüt Yayınları    Ali İhsan Kolcu    Edebiyat                                        9759896001        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat