Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%4
Çağdaş Devlet Sistemleri Esat Çam Çağdaş Devlet Sistemleri Esat Çam

#smrgKİTABEVİÇağdaş Devlet Sistemleri -

Liste Fiyatı : 75,00
İndirimli Fiyat : 72,00
Kazancınız : 3,00
%4
Temin süresi 4 iş günüdür.
9799753532128
174215
Çağdaş Devlet Sistemleri -
Çağdaş Devlet Sistemleri - #smrgKİTABEVİ
Der Yayınları
72.00
Belirtilen ülkelerin devlet sistemleri hakkında tam bir görüntüye sahip olmamızı sağlayacak yeterli bilgi verildikten sonra kitabın ikinci kısmında sistemlerin karşılaştırmasına girişeceğiz. Ancak, büyük önem taşıyan konunun bütünü hakkında bir iki yüz sayfa içinde tam bir görüntünün verilmesi son derece güçtür. Kaldı ki, karşılaştırmalı bir şekilde ülkelerin kurum ve siyasi hayatlarının incelenmesi; anayasa sistemlerinin çok iyi bilinmesini, tamamlayıcı belgelerin varlığını, uzun yıllar yapılan gözlem ve karşılaştırmaların sonuçlarını, çağımıza özgü olayları ve gelişmeyi, kurum ve fikirlerin değerlendirilmesi gibi hususların tam bir objektiflik içinde ele alınmasını ge-rektirmektedir. Bu yönden yapılacak bir aksama incelemenin sıhhatliliğini büyük ölçüde sınırlandırır. Bu nedenledir ki, kitapta güttüğümüz amaç, bilimsel objektiflik içinde kalarak, altı ülkenin siyasal sistemleri hakkında siyasi ilimler disiplinini seçen Fakültemiz öğrencileriyle bu gibi sorunlarla ilgilenen kimseleri, sınırlı bir şekilde bilgi sahibi kılmaktır. Bu bakımdan faydalı olabildiğimiz takdirde kendimizi amacımıza ulaşmış sayacağız. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Belirtilen ülkelerin devlet sistemleri hakkında tam bir görüntüye sahip olmamızı sağlayacak yeterli bilgi verildikten sonra kitabın ikinci kısmında sistemlerin karşılaştırmasına girişeceğiz. Ancak, büyük önem taşıyan konunun bütünü hakkında bir iki yüz sayfa içinde tam bir görüntünün verilmesi son derece güçtür. Kaldı ki, karşılaştırmalı bir şekilde ülkelerin kurum ve siyasi hayatlarının incelenmesi; anayasa sistemlerinin çok iyi bilinmesini, tamamlayıcı belgelerin varlığını, uzun yıllar yapılan gözlem ve karşılaştırmaların sonuçlarını, çağımıza özgü olayları ve gelişmeyi, kurum ve fikirlerin değerlendirilmesi gibi hususların tam bir objektiflik içinde ele alınmasını ge-rektirmektedir. Bu yönden yapılacak bir aksama incelemenin sıhhatliliğini büyük ölçüde sınırlandırır. Bu nedenledir ki, kitapta güttüğümüz amaç, bilimsel objektiflik içinde kalarak, altı ülkenin siyasal sistemleri hakkında siyasi ilimler disiplinini seçen Fakültemiz öğrencileriyle bu gibi sorunlarla ilgilenen kimseleri, sınırlı bir şekilde bilgi sahibi kılmaktır. Bu bakımdan faydalı olabildiğimiz takdirde kendimizi amacımıza ulaşmış sayacağız. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   9799753532128
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   376 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2000
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   9799753532128    Esat Çam    Çağdaş Devlet Sistemleri -     Der Yayınları            #smrgTELİF    Politika / Siyaset    Siyaset Bilimi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat