Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303055593
55593
Çağdaş Azeri Şiiri Antolojisi
Çağdaş Azeri Şiiri Antolojisi #smrgSAHAF
Burçak Yayınları
0.00
Memleketimizde bugüne kadar Bulgar, Yunan, Makedon gibi birçok şiir ve hikaye antolojisi yayınlandı. Biz de aynı dili konuşup, aynı soydan geldiğimiz Azerilerin şiirini Türk kardeşlerine tanıtmak amacıyla bir teşebbüse giriştik. Bunun için bir yabancı dil bilmek gerekmiyordu. Zira Azeri Türkçesi Türkiye Türkçesinden pek parklı değildi. Rusçadan Fıransızcaya, İngilizceden Estoncaya kadar çeşitli dillere tercüme edilen Azeri Şiirinin Türkçeye bugüne kadar aktırlmamasını ne ile izah etmek gerektiğini bilemiyoroz.
 • Açıklama
  • Memleketimizde bugüne kadar Bulgar, Yunan, Makedon gibi birçok şiir ve hikaye antolojisi yayınlandı. Biz de aynı dili konuşup, aynı soydan geldiğimiz Azerilerin şiirini Türk kardeşlerine tanıtmak amacıyla bir teşebbüse giriştik. Bunun için bir yabancı dil bilmek gerekmiyordu. Zira Azeri Türkçesi Türkiye Türkçesinden pek parklı değildi. Rusçadan Fıransızcaya, İngilizceden Estoncaya kadar çeşitli dillere tercüme edilen Azeri Şiirinin Türkçeye bugüne kadar aktırlmamasını ne ile izah etmek gerektiğini bilemiyoroz.
   Stok Kodu
   :
   303055593
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   257 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1983
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55593    Çağdaş Azeri Şiiri Antolojisi     Burçak Yayınları    Fethi Gedikli    Yusuf Gedikli    Şiir                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat