Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Çağdaş Arap Kadın Anlatılarında Kadının Kimlik Arayışı Yusuf Köşeli Çağdaş Arap Kadın Anlatılarında Kadının Kimlik Arayışı Yusuf Köşeli

#smrgKİTABEVİÇağdaş Arap Kadın Anlatılarında Kadının Kimlik Arayışı

Liste Fiyatı : 0,00
9786051802909
193622
Çağdaş Arap Kadın Anlatılarında Kadının Kimlik Arayışı
Çağdaş Arap Kadın Anlatılarında Kadının Kimlik Arayışı #smrgKİTABEVİ
Gece Kitaplığı
0.00
Şehrazad bugün, Arap coğrafyasında birçok kadının idolü olmakla beraber, genel anlamda Arap kadınının prototipini de oluşturur. Şehrazad'ın yaşadıklarını üç bölüm halinde ele alırsak; birinci bölümde Şehrazad, Şehriyar'ın sarayına getirildiğinde tümüyle kaderine razı ve olacakları zoraki de olsa kabullenmiş bir kurban gibidir. İkinci bölümde, Şehriyar'ın yatağına getirildiği zaman, bir anda kaderine razı olmaktan vazgeçip, sonuna kadar mücadele etmeye kararlı bir görüntü çizer. Üçüncü bölümde, şafak söktüğü halde bir sonraki hikayeyi merak eden Şehriyar'ın o gün için kellesini bağışlamasını değerlendirip, bin bir gece aynı oyunu devam ettiren ve bu süre içerisinde kadınlığını da cesurca kullanarak Şehriyar'o kendine mübtela eden bir "dişi" imajı çizer.
 • Açıklama
  • Şehrazad bugün, Arap coğrafyasında birçok kadının idolü olmakla beraber, genel anlamda Arap kadınının prototipini de oluşturur. Şehrazad'ın yaşadıklarını üç bölüm halinde ele alırsak; birinci bölümde Şehrazad, Şehriyar'ın sarayına getirildiğinde tümüyle kaderine razı ve olacakları zoraki de olsa kabullenmiş bir kurban gibidir. İkinci bölümde, Şehriyar'ın yatağına getirildiği zaman, bir anda kaderine razı olmaktan vazgeçip, sonuna kadar mücadele etmeye kararlı bir görüntü çizer. Üçüncü bölümde, şafak söktüğü halde bir sonraki hikayeyi merak eden Şehriyar'ın o gün için kellesini bağışlamasını değerlendirip, bin bir gece aynı oyunu devam ettiren ve bu süre içerisinde kadınlığını da cesurca kullanarak Şehriyar'o kendine mübtela eden bir "dişi" imajı çizer.
   Stok Kodu
   :
   9786051802909
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   356 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat