Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303146573
146573
Büyük Türk Denizcisi Kemal Reis
Büyük Türk Denizcisi Kemal Reis #smrgSAHAF
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yayınları
0.00
Bilgeliği ve üstün komutanlık nitelikleriyle, Osmanlı İmparatorluğu'nun denizcilik politikasının belirlenmesinde rol oynayan büyük Türk denizcilerinden Kemal Reis'in anlatıldığı eser Piri Reis Araştırma Merkezi Yayınları'ndan. Kemal Reis hakkında araştırma yapacaklara kaynak belgesi niteliğinde hazırlanan kitapta, Kemal Reis'in yaşamı, savaşları, kahramanlıkları ve bilgeliği özetle dile getirilirken, yabancı araştırmacıların incelemelerinden bazıları da ek olarak kitapta yer alıyor. Kemal Reis hakkında Kemal Paşazade'nin vermiş olduğu bilgilerle açılan 132 sayfalık kitap, Kemal Reis'in ölümü ile noktalanıyor. Kitabın sonunda Ege ve Akdeniz haritası da yer alıyor. (Tanıtım Bülteninden)
 • Açıklama
  • Bilgeliği ve üstün komutanlık nitelikleriyle, Osmanlı İmparatorluğu'nun denizcilik politikasının belirlenmesinde rol oynayan büyük Türk denizcilerinden Kemal Reis'in anlatıldığı eser Piri Reis Araştırma Merkezi Yayınları'ndan. Kemal Reis hakkında araştırma yapacaklara kaynak belgesi niteliğinde hazırlanan kitapta, Kemal Reis'in yaşamı, savaşları, kahramanlıkları ve bilgeliği özetle dile getirilirken, yabancı araştırmacıların incelemelerinden bazıları da ek olarak kitapta yer alıyor. Kemal Reis hakkında Kemal Paşazade'nin vermiş olduğu bilgilerle açılan 132 sayfalık kitap, Kemal Reis'in ölümü ile noktalanıyor. Kitabın sonunda Ege ve Akdeniz haritası da yer alıyor. (Tanıtım Bülteninden)
   Stok Kodu
   :
   303146573
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   132 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   1. Hamur
   Kağıt Türü
   :
   Türkçe
   Dili
   :
   Türkçe
   146573        Büyük Türk Denizcisi Kemal Reis     Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Yayınları            Tarih    Donanma    Denizcilik    Osmanlı    Bahriye                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat