Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Büyük Günah: Bilinmeyen Öyküleriyle Sevim Burak Bedia Koçakoğlu Büyük Günah: Bilinmeyen Öyküleriyle Sevim Burak Bedia Koçakoğlu

#smrgKİTABEVİBüyük Günah: Bilinmeyen Öyküleriyle Sevim Burak

Liste Fiyatı : 0,00
9786055262242
161018
Büyük Günah: Bilinmeyen Öyküleriyle Sevim Burak
Büyük Günah: Bilinmeyen Öyküleriyle Sevim Burak #smrgKİTABEVİ
Palet Yayınları
0.00
Ey okur, "Bir varmış, bir yokmuş" diye başlar ya masallar, bu masallar, bu masal "bir yokmuş bir yokmuş" diye başlasın istiyorum. Çünkü o, yıllar yılı edebiyat dünyamızda yok sayıldı. Kimileri ona "deli" dedi, yazdıklarınaysa "deli saçması"; kimileri ise edebiyatımıza yeni bir açılım getirdiğini savundu. Ama o, ille de yazdı, üstelik "ben deliler için yazıyorum" diye haykırarak. Ve bir gün oğluna yazdığı bir mektupta "Bu ülkede birileri mutlaka beni anlayacak." diyordu. Anladım mı? Bu uzun soluklu çalışmanın ardından ey okur, bu soruya ancak sen cevap bulabilirsin. Ben sana sadece şu ipucunu verebilirim: Sevim Burak, Türk edebiyatının suskun "primadonna"sı. Sevim Burak, Kuzguncuk Haham'ının evi ile yokuşun sonundaki köşk arasında koşarak, babasına içki taşıyan bir çocuk... Annesinin, dolayısıyla kendisinin Yahudiliğinden utanan, yaşlı, yalnız ve azınlık bir grubun içinde gittikçe "azalan", azaldıkça çoğalan bir sanatçı. Sonra inadına Tevrat'a öykünen, "Ben bununla gurur duyuyorum." diye haykıran bir Levanten. O, hep hayatın hastalıklı tarafında yaşamış ve aşkın şizofrenik halini anlatmış Sevim Burak. (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Ey okur, "Bir varmış, bir yokmuş" diye başlar ya masallar, bu masallar, bu masal "bir yokmuş bir yokmuş" diye başlasın istiyorum. Çünkü o, yıllar yılı edebiyat dünyamızda yok sayıldı. Kimileri ona "deli" dedi, yazdıklarınaysa "deli saçması"; kimileri ise edebiyatımıza yeni bir açılım getirdiğini savundu. Ama o, ille de yazdı, üstelik "ben deliler için yazıyorum" diye haykırarak. Ve bir gün oğluna yazdığı bir mektupta "Bu ülkede birileri mutlaka beni anlayacak." diyordu. Anladım mı? Bu uzun soluklu çalışmanın ardından ey okur, bu soruya ancak sen cevap bulabilirsin. Ben sana sadece şu ipucunu verebilirim: Sevim Burak, Türk edebiyatının suskun "primadonna"sı. Sevim Burak, Kuzguncuk Haham'ının evi ile yokuşun sonundaki köşk arasında koşarak, babasına içki taşıyan bir çocuk... Annesinin, dolayısıyla kendisinin Yahudiliğinden utanan, yaşlı, yalnız ve azınlık bir grubun içinde gittikçe "azalan", azaldıkça çoğalan bir sanatçı. Sonra inadına Tevrat'a öykünen, "Ben bununla gurur duyuyorum." diye haykıran bir Levanten. O, hep hayatın hastalıklı tarafında yaşamış ve aşkın şizofrenik halini anlatmış Sevim Burak. (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9786055262242
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   92 s.
   Basım Yeri
   :
   Konya
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat