Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Bulantı
Bulantı #smrgSAHAF
Ataç Kitabevi
0.00
Yirminci yüzyıl edebiyatının en etkili ve ilginç eserlerinden biri olan bu kitapta, Sartre, çağdaş roman tekniklerini, dış gerçeklere olduğu gibi düşünsel bir öze, yani belli bir bilinç aşamasına ulaşmış kimsenin dünya karşısındaki düşünce ve duygusunu da başarıyla uyguluyor. Böylece hem toplumsalı, hem de bireyseli kavrayan bütüncü bir gerçeklikle karşılaşıyoruz. Bu gerçekçilik, aldanıştan elden geldiğince kaçınmak isteyen bir bilincin, gözlem, düşünce, duygu ve edim alanlarındaki acı yaşantısını dile getiriyor. Sartre'ın başeseri sayılan Bulantı'nın başarısını biçim ve teknik ile öz arasında sağlanmış denge ve bireşimde aramak gerekir. Her iki bakımdan da, geleneksel romandan ayrılmış olması, Varluşçuluğun ana kitabını okuyacaklarda düşünsel bir çaba gerektirir.

Bize çağımızın en büyük yapıtlarından birini yayınamak cesaretini veren aydın okurlarımıza teşekkür ediyoruz. (Arka kapak)

 • Açıklama
  • Yirminci yüzyıl edebiyatının en etkili ve ilginç eserlerinden biri olan bu kitapta, Sartre, çağdaş roman tekniklerini, dış gerçeklere olduğu gibi düşünsel bir öze, yani belli bir bilinç aşamasına ulaşmış kimsenin dünya karşısındaki düşünce ve duygusunu da başarıyla uyguluyor. Böylece hem toplumsalı, hem de bireyseli kavrayan bütüncü bir gerçeklikle karşılaşıyoruz. Bu gerçekçilik, aldanıştan elden geldiğince kaçınmak isteyen bir bilincin, gözlem, düşünce, duygu ve edim alanlarındaki acı yaşantısını dile getiriyor. Sartre'ın başeseri sayılan Bulantı'nın başarısını biçim ve teknik ile öz arasında sağlanmış denge ve bireşimde aramak gerekir. Her iki bakımdan da, geleneksel romandan ayrılmış olması, Varluşçuluğun ana kitabını okuyacaklarda düşünsel bir çaba gerektirir.

   Bize çağımızın en büyük yapıtlarından birini yayınamak cesaretini veren aydın okurlarımıza teşekkür ediyoruz. (Arka kapak)

   Stok Kodu
   :
   303072064
   Boyut
   :
   12x17
   Sayfa Sayısı
   :
   206 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1961
   Çeviren
   :
   Selahattin Hilav
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   72064    Ataç Kitabevi    Bulantı     Jean Paul Sartre        Selahattin Hilav                Çağdaş Romanlar 1    Roman    Fransız Edebiyatı    Nobel 1964    #smrgnobelödüllüyazarlar                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat