Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Brecht Estetiği ve Sinema Mutlu Parkan

#smrgSAHAFBrecht Estetiği ve Sinema

Liste Fiyatı : 0,00
303058677
58677
Brecht Estetiği ve Sinema
Brecht Estetiği ve Sinema #smrgSAHAF
Donkişot Yayınları
0.00
Klasik Hollywood Sineması ve uzantıları, bir düş fabrikasını temsil ederler. Bu fabrikanın, üretimi, yerkürenin büyük bir bölümünü beslemektedir. Mutlu Parkan, bu üretimin, kural ve ilkelerin baştan beri belirlenegelmiş bir estetik anlayışına dayandığını hatırlatıyor. İnsanlığın kültürel çıkar ve ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak bu estetiğin “Brecht Estetiği”nden yola çıkılarak türetilmesi gerektiğini söylerken, bu estetiğin yoğunlaştırılmış, ama kapsamlı bir sunumunu yapıyor.
 • Açıklama
  • Klasik Hollywood Sineması ve uzantıları, bir düş fabrikasını temsil ederler. Bu fabrikanın, üretimi, yerkürenin büyük bir bölümünü beslemektedir. Mutlu Parkan, bu üretimin, kural ve ilkelerin baştan beri belirlenegelmiş bir estetik anlayışına dayandığını hatırlatıyor. İnsanlığın kültürel çıkar ve ihtiyaçlarına cevap vermekten uzak bu estetiğin “Brecht Estetiği”nden yola çıkılarak türetilmesi gerektiğini söylerken, bu estetiğin yoğunlaştırılmış, ama kapsamlı bir sunumunu yapıyor.
   Stok Kodu
   :
   303058677
   Boyut
   :
   11x21
   Sayfa Sayısı
   :
   100 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   58677    Mutlu Parkan    Brecht Estetiği ve Sinema     Donkişot Yayınları            Sinema    Dünya Sineması    Kuram    Sinema Sanatı    Estetik               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat