Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%30
Borç Krizi Üzerine Bir Deneme Fikret Başkaya Borç Krizi Üzerine Bir Deneme Fikret Başkaya

#smrgKİTABEVİBorç Krizi Üzerine Bir Deneme -

Liste Fiyatı : 30,00
İndirimli Fiyat : 14,00
Kazancınız : 16,00
%30
Temin süresi 4 gündür.
9789755842158
177287
Borç Krizi Üzerine Bir Deneme -
Borç Krizi Üzerine Bir Deneme - #smrgKİTABEVİ
Öteki Yayınevi
14.00
Bu kısa çalışma, kapitalist sistemin işleyişinin doğurduğu sonuçlardan biri olan, borç sorununu tahlil etmeyi amaçlıyor. Azgelişmiş ülkeler mukayeseli üstünlüklere ve serbest ticarete uyum sağlamaya dayalı büyüme yaklaşımını terk etmedikleri ve "gelişmelerin" tüketim modelini taklit etmeyi sürdürdükleri sürece, borç sorunu da gündemde kalacağa benziyor. Nitekim bazı teorisyenlerin ileri sürdükleri gibi, 1980'li yılların başında ortaya çıkan "borç krizi" salt dünya ekonomik krizinin bir sonucu değildir. Bağımlı ve dışlayıcı büyüme modelinin doğal sonucudur. Nedir ki dünya ekonomik krizi zaten var olan eğilimleri azdırmak gibi bir sonuç doğurmaktadır.
 • Açıklama
  • Bu kısa çalışma, kapitalist sistemin işleyişinin doğurduğu sonuçlardan biri olan, borç sorununu tahlil etmeyi amaçlıyor. Azgelişmiş ülkeler mukayeseli üstünlüklere ve serbest ticarete uyum sağlamaya dayalı büyüme yaklaşımını terk etmedikleri ve "gelişmelerin" tüketim modelini taklit etmeyi sürdürdükleri sürece, borç sorunu da gündemde kalacağa benziyor. Nitekim bazı teorisyenlerin ileri sürdükleri gibi, 1980'li yılların başında ortaya çıkan "borç krizi" salt dünya ekonomik krizinin bir sonucu değildir. Bağımlı ve dışlayıcı büyüme modelinin doğal sonucudur. Nedir ki dünya ekonomik krizi zaten var olan eğilimleri azdırmak gibi bir sonuç doğurmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9789755842158
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   136 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   5
   Basım Tarihi
   :
   2015
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   177287    Fikret Başkaya    Borç Krizi Üzerine Bir Deneme -     Öteki Yayınevi        #smrgTELİF    Ekonomi / İktisat    Politika                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat