Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Boğazkesen: Fatih'in Romanı Nedim Gürsel

#smrgKİTABEVİBoğazkesen: Fatih'in Romanı

Liste Fiyatı : 0,00
9789759915643
42144
Boğazkesen: Fatih'in Romanı
Boğazkesen: Fatih'in Romanı #smrgKİTABEVİ
Doğan Kitap
0.00
Sultan Mehmed... otağdan çıktığında güneş doğmamıştı henüz... yıkıntıların arasından gökyüzüne baktı. Yıldızlar kaybolmak üzereydiler. Birden, ağarmaya başlayan gökyüzünde bir yıldızın kaydığını gördü. Bizans'ın sonunu haber veriyordu belki de. "- Ben ölmeden tez bitir romanını! diyen bir sesle irkildim. Deniz'di. Kalkıp masama gelmişti bile. - Romanını bitirmekte çok acele etme, diye fısıldadı, şaka söylüyorum. - Boğazkesen'i bitirmem gerek. - Önce beni bitirsen... Dokunmadığın, keşfetmediğin daha nice yerler var bedenimde. Kalem tutan elimi tuttu, çıplak göğüslerine doğru bastırıp..." Boğazkesen'de özlem, aşktan daha mı şiddetli acaba? Orası belli değil, çünkü romancının hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan esin perisi Deniz, alev alev bir görünümün demirini atıyor şimdiki zamana; öyle bir görünüm ki, parıltısı göz kamaştırıyor, bir o kadar da zarar veriyor. -Philippe-Jean Catinchi, Le Monde- Nedim Gürsel yalın bir tarih resmi çizmemiş, tersine postmodern bir biçimde, romanın oluşumunu romanın içine katmıştır. Kitap, sıcak bir yaz günü, İstanbul'da başlar. Anlatıcı, Boğaz'da bir villada, polis tarafından aranan bir terörist kadını saklamaktadır. geçirdiği bir aşk nöbeti sırasında sevdiği kadını öldürür; böylece Marcel Proust'un, romanın başlangıcında yer alan satırlarında belirtildiği gibi, Mehmed'in izinden gitmiş olur. -Hans Christoph Buch, Die Zeit- (Arka Kapak)
 • Açıklama
  • Sultan Mehmed... otağdan çıktığında güneş doğmamıştı henüz... yıkıntıların arasından gökyüzüne baktı. Yıldızlar kaybolmak üzereydiler. Birden, ağarmaya başlayan gökyüzünde bir yıldızın kaydığını gördü. Bizans'ın sonunu haber veriyordu belki de. "- Ben ölmeden tez bitir romanını! diyen bir sesle irkildim. Deniz'di. Kalkıp masama gelmişti bile. - Romanını bitirmekte çok acele etme, diye fısıldadı, şaka söylüyorum. - Boğazkesen'i bitirmem gerek. - Önce beni bitirsen... Dokunmadığın, keşfetmediğin daha nice yerler var bedenimde. Kalem tutan elimi tuttu, çıplak göğüslerine doğru bastırıp..." Boğazkesen'de özlem, aşktan daha mı şiddetli acaba? Orası belli değil, çünkü romancının hiç beklemediği bir anda karşısına çıkan esin perisi Deniz, alev alev bir görünümün demirini atıyor şimdiki zamana; öyle bir görünüm ki, parıltısı göz kamaştırıyor, bir o kadar da zarar veriyor. -Philippe-Jean Catinchi, Le Monde- Nedim Gürsel yalın bir tarih resmi çizmemiş, tersine postmodern bir biçimde, romanın oluşumunu romanın içine katmıştır. Kitap, sıcak bir yaz günü, İstanbul'da başlar. Anlatıcı, Boğaz'da bir villada, polis tarafından aranan bir terörist kadını saklamaktadır. geçirdiği bir aşk nöbeti sırasında sevdiği kadını öldürür; böylece Marcel Proust'un, romanın başlangıcında yer alan satırlarında belirtildiği gibi, Mehmed'in izinden gitmiş olur. -Hans Christoph Buch, Die Zeit- (Arka Kapak)
   Stok Kodu
   :
   9789759915643
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   244 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   15
   Basım Tarihi
   :
   2019
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   42144    Nedim Gürsel    Boğazkesen: Fatih'in Romanı     Doğan Kitap        #smrgTELİF    Roman    Çağdaş Türk Edebiyatı    Tarihi Roman                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat