Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Biz Bu İhtilali Niye Yaptık? Nail Güreli

#smrgSAHAFBiz Bu İhtilali Niye Yaptık?

Liste Fiyatı : 0,00
Biz Bu İhtilali Niye Yaptık?
Biz Bu İhtilali Niye Yaptık? #smrgSAHAF
Gür Yayınları
0.00
Biz İhtilali Niye Yaptık? Bu soru, kitaptaki öykülerden hiçbirinin adı değil, ama kitap adını öykülerin çoğunda yinelenen bu sorudan alıyor. Öykülerin ortak yanı, militarizme karşı mizahı kullanması. Nail Güreli bunu, militarizmi evrensel yanlarından yakalayıp ortak çizgileriyle adeta belgeleyerek yapıyor. Bu nedenle ihtilallerin belli bir ülkesi ve somut kişileri yok. Ama biliyoruz ki ihtilallerin yakın ve ortak tarihini, ihtilalcilerin psikoljisini kara mizahla belgeliyor bu öyküler. (Arka kapaktan)
 • Açıklama
  • Biz İhtilali Niye Yaptık? Bu soru, kitaptaki öykülerden hiçbirinin adı değil, ama kitap adını öykülerin çoğunda yinelenen bu sorudan alıyor. Öykülerin ortak yanı, militarizme karşı mizahı kullanması. Nail Güreli bunu, militarizmi evrensel yanlarından yakalayıp ortak çizgileriyle adeta belgeleyerek yapıyor. Bu nedenle ihtilallerin belli bir ülkesi ve somut kişileri yok. Ama biliyoruz ki ihtilallerin yakın ve ortak tarihini, ihtilalcilerin psikoljisini kara mizahla belgeliyor bu öyküler. (Arka kapaktan)
   Stok Kodu
   :
   303098975
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   139 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1988
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   98975    Biz Bu İhtilali Niye Yaptık?     Gür Yayınları    Nail Güreli    Mizah                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat