Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%25
Bilgi ve Hikmet: Enformasyon Toplumu'nun Belleği Murat Çelik Bilgi ve Hikmet: Enformasyon Toplumu'nun Belleği Murat Çelik

#smrgKİTABEVİBilgi ve Hikmet: Enformasyon Toplumu'nun Belleği

Liste Fiyatı : 13,00
İndirimli Fiyat : 9,75
Kazancınız : 3,25
%25
Temin süresi 4 gündür.
9789756698945
53303
Bilgi ve Hikmet: Enformasyon Toplumu'nun Belleği
Bilgi ve Hikmet: Enformasyon Toplumu'nun Belleği #smrgKİTABEVİ
Kaknüs Yayınları
9.75
Bizler, yepyeni bir düzenin içerisinde bocalayan yığınlar olarak her yanımızdan enformatik bir bombardımana maruz kalmaktayız. Her kafadan bir ses, her yakadan bir eleştiri uğultusu sürüp gitmekte. Kim ne diyor; dediğini ne için söylüyor, bu kargaşada anlamak zor. Enformasyon Toplumu nedir? Post modernizmin vaat edilmiş toprakları mı, yoksa üzerinde yalancı müjdecilerin cirit attığı bir memleket mi olduğu anlaşılmıyor. Son tahlilde, kendi içinde bir düzeni olan bu karmaşayı adlandırmak, bilgi yağmuru altında ıslanan bizler için bir zorunluluk değil de nedir? Konu ile ilgili olumlu ya da olumsuz duygu ve algılara sahip olan insanlık, bugüne değin görmediği, yaşamadığı, tatmadığı ve hissetmediği kadar büyük bir çalkantılar zinciri içerisinde yaşamakta olduğunu hani neredeyse yeni yeni fark etmekte; olguyu kendisi için daha anlamlı hale getirme çabasını göstermekte. Zira birbiri ardına gelen ekonomik, teknolojik, kültürel ve siyasi sarsıntılar, İnsanlığın ortak hafızasının duvarlarını yıkıp geçmektedir. Sonuç olarak ne iyimserlik ne de kötümserlik Enformasyon Toplumu'nu anlamada bize kılavuzluk edebilir. Oysa, üretilen fikirleri kıyasıya irdelemek bizi hiç kuşkusuz Enformasyon Toplumu'nun belleğine ve gerçek kökenlerine götürecektir.
 • Açıklama
  • Bizler, yepyeni bir düzenin içerisinde bocalayan yığınlar olarak her yanımızdan enformatik bir bombardımana maruz kalmaktayız. Her kafadan bir ses, her yakadan bir eleştiri uğultusu sürüp gitmekte. Kim ne diyor; dediğini ne için söylüyor, bu kargaşada anlamak zor. Enformasyon Toplumu nedir? Post modernizmin vaat edilmiş toprakları mı, yoksa üzerinde yalancı müjdecilerin cirit attığı bir memleket mi olduğu anlaşılmıyor. Son tahlilde, kendi içinde bir düzeni olan bu karmaşayı adlandırmak, bilgi yağmuru altında ıslanan bizler için bir zorunluluk değil de nedir? Konu ile ilgili olumlu ya da olumsuz duygu ve algılara sahip olan insanlık, bugüne değin görmediği, yaşamadığı, tatmadığı ve hissetmediği kadar büyük bir çalkantılar zinciri içerisinde yaşamakta olduğunu hani neredeyse yeni yeni fark etmekte; olguyu kendisi için daha anlamlı hale getirme çabasını göstermekte. Zira birbiri ardına gelen ekonomik, teknolojik, kültürel ve siyasi sarsıntılar, İnsanlığın ortak hafızasının duvarlarını yıkıp geçmektedir. Sonuç olarak ne iyimserlik ne de kötümserlik Enformasyon Toplumu'nu anlamada bize kılavuzluk edebilir. Oysa, üretilen fikirleri kıyasıya irdelemek bizi hiç kuşkusuz Enformasyon Toplumu'nun belleğine ve gerçek kökenlerine götürecektir.
   Stok Kodu
   :
   9789756698945
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   192 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat