Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
Bilge Kağan: Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk İlhami Durmuş Bilge Kağan: Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk İlhami Durmuş

#smrgKİTABEVİBilge Kağan: Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk

Liste Fiyatı : 15,50
İndirimli Fiyat : 13,18
Kazancınız : 2,32
%15
Temin süresi 6 gündür.
Bilge Kağan: Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk
Bilge Kağan: Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk #smrgKİTABEVİ
Maya Akademi
13.18
Türk tarihi ve kültürü araştırmalarında Göktürk dönemi özel bir yer tutar. Hem önceki dönemlerin aydınlatılması hem de sonraki dönemlerin daha iyi anlaşılabilmesi Göktürk döneminin iyi bilinmesine bağlıdır. Göktürk dönemi denildiğinde ilk akla gelenler Bilge Kağan. Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk'tur. Bu hususta kendisi "Türk milleti için gündüz oturmadım, gece uyumadım" derken, Çin kaynaklarında "Bilge Kağan milletini sever, Türkler de ondan memnundur" sözleri onun şahsiyetini ortaya koymaktadır. Köl Tigin ise, Bilge Kağan'ı tahta çıkartan ve hep onun destekçisi olan, kahramanlığıyla ön plana çıkmış bir şahsiyettir. Çin kaynaklarında da "Köl Tigin savaş sanatının üstadıdır. Ona karşı koymak kolay değildir" denilmek suretiyle kahramanlığı belirtilmektedir. Burada yaptığımız iş, yazılı belgeler ve arkeolojik buluntulardan hareketle, millet sevgisiyle devlet yönetmiş Bilge Kağan, kahramanlığıyla kendini kanıtlamış Köl Tigin ve devlet adamlığıyla ün kazanmış Bilge Tonyukuk ve onlarla ilgili siyasi ve kültürel gelişmeleri tespit etmek suretiyle ortaya koyma gayretinden ibarettir.
 • Açıklama
  • Türk tarihi ve kültürü araştırmalarında Göktürk dönemi özel bir yer tutar. Hem önceki dönemlerin aydınlatılması hem de sonraki dönemlerin daha iyi anlaşılabilmesi Göktürk döneminin iyi bilinmesine bağlıdır. Göktürk dönemi denildiğinde ilk akla gelenler Bilge Kağan. Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk'tur. Bu hususta kendisi "Türk milleti için gündüz oturmadım, gece uyumadım" derken, Çin kaynaklarında "Bilge Kağan milletini sever, Türkler de ondan memnundur" sözleri onun şahsiyetini ortaya koymaktadır. Köl Tigin ise, Bilge Kağan'ı tahta çıkartan ve hep onun destekçisi olan, kahramanlığıyla ön plana çıkmış bir şahsiyettir. Çin kaynaklarında da "Köl Tigin savaş sanatının üstadıdır. Ona karşı koymak kolay değildir" denilmek suretiyle kahramanlığı belirtilmektedir. Burada yaptığımız iş, yazılı belgeler ve arkeolojik buluntulardan hareketle, millet sevgisiyle devlet yönetmiş Bilge Kağan, kahramanlığıyla kendini kanıtlamış Köl Tigin ve devlet adamlığıyla ün kazanmış Bilge Tonyukuk ve onlarla ilgili siyasi ve kültürel gelişmeleri tespit etmek suretiyle ortaya koyma gayretinden ibarettir.
   Stok Kodu
   :
   9786055985547
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   192 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2009
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   168304    Maya Akademi    Bilge Kağan: Köl Tigin ve Bilge Tonyukuk     İlhami Durmuş            9786055985547    9786055985547    Tarih    Türk Tarihi                           
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat