Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303061060
61060
Ben Anneme Dedim ki
Ben Anneme Dedim ki #smrgSAHAF
Arkadaş Yayınları
0.00
Eski bir Japon efsanesine göre, doğum anı geldiğinde, yavru annesine geleceği dünya ile ilgili sorular sıralar, anası da elinden geldiğince, dili döndüğünce bu sorulara cevap yetiştirmeye çalışırmış. Yavru, beslenme olanaklarından tutun, iş olanaklarına kadar o toplumun yaşama koşullarını irdelermiş. “Kreş var mı? Yuva var mı? Mamalar hileli mi? Öğretmenler dayak atıyorlar mı?” hep sorarmış bunları. Toplum düzenine, gelir dağılımına, sınıflar arasındaki dengeye, devlet yapısına kadar uzanan bu sogulama sonunda yavru kararını verirmiş. Ya koşulları beğenir, o dünyada kalırmış ya da anasının yanıtlarından öğrendiği koşulları beğenmez, anasının dünya ağzından tekrar girer kaybolurmuş. Başı kurbağa, bedeni insan bu yaratıkların adı IMOMUTO imiş.

Biz de bu kitapta imumutoların yönetimince, çocuklarımızın temel gereksinimlerini irdelemeye ve bunları ne ölçüde karşıladığımızı belirlemeye çalışacağız. (Arka kapaktan)

 • Açıklama
  • Eski bir Japon efsanesine göre, doğum anı geldiğinde, yavru annesine geleceği dünya ile ilgili sorular sıralar, anası da elinden geldiğince, dili döndüğünce bu sorulara cevap yetiştirmeye çalışırmış. Yavru, beslenme olanaklarından tutun, iş olanaklarına kadar o toplumun yaşama koşullarını irdelermiş. “Kreş var mı? Yuva var mı? Mamalar hileli mi? Öğretmenler dayak atıyorlar mı?” hep sorarmış bunları. Toplum düzenine, gelir dağılımına, sınıflar arasındaki dengeye, devlet yapısına kadar uzanan bu sogulama sonunda yavru kararını verirmiş. Ya koşulları beğenir, o dünyada kalırmış ya da anasının yanıtlarından öğrendiği koşulları beğenmez, anasının dünya ağzından tekrar girer kaybolurmuş. Başı kurbağa, bedeni insan bu yaratıkların adı IMOMUTO imiş.

   Biz de bu kitapta imumutoların yönetimince, çocuklarımızın temel gereksinimlerini irdelemeye ve bunları ne ölçüde karşıladığımızı belirlemeye çalışacağız. (Arka kapaktan)

   Stok Kodu
   :
   303061060
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   157 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   61060    Ben Anneme Dedim ki     Arkadaş Yayınları    Güler Yücel     Psikoloji / Ruhbilim    Çocuk Gelişimi                        9789755093918            9755093915        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat