Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Avrupa Birliği'nde Anayasa ve Anayasacılık Bertil Emrah Oder Avrupa Birliği'nde Anayasa ve Anayasacılık Bertil Emrah Oder

#smrgKİTABEVİAvrupa Birliği'nde Anayasa ve Anayasacılık

Liste Fiyatı : 42,00
İndirimli Fiyat : 33,60
Kazancınız : 8,40
%20
Temin süresi 4 iş günüdür.
9789758612222
56695
Avrupa Birliği'nde Anayasa ve Anayasacılık
Avrupa Birliği'nde Anayasa ve Anayasacılık #smrgKİTABEVİ
Anahtar Kitaplar
33.60
ABD'de Anayasa ve Anayasacılık, Avrupa bütünleşmesine yönelik kavramsal ve kuramsal bir inceleme çalışmasıdır. Çalışma, anayasanın tarihsel süreç ve düşünsel dönüşümlerle değişen anlamlarından yola çıkarak, kavramın AB hukuk düzenindeki yerini araştırmaktadır. Bu çerçevede, AB hukuk düzenini, anayasa kavramına ilişkin yerleşik sınıflandırmalarla anlamaya çalışmak kadar, onu devletsiz anayasa gibi alışılmamış bir pencereden görmeye de önem verilmektedir. Böylece, çalışmanın kavramsal yönü, anayasanın 'poetika'dan, AB'nin Geleceği Kurultayı'nca hazırlanan 'AB Anayasa Taslağı'na uzanan evrimini ortaya koymaktadır. Çalışmada 'AB Anayasa Taslağı'na yapım süreci bakımından özel bir yer verilmektedir. Taslak'ın AB hukuk düzeninde yaratacağı değişiklikler, çalışmanın her aşamasında gözetilmektedir. Çalışma işlevcilik, federalizm, hükümetlerarası yönelim gibi AB'ye özgü bütünleşme kurumları arasında, "anayasalcılık" olarak nitelendirilebilecek bir kuramın varlığını savunmaktadır. AB'ye özgü anayasalcılık bağlamında, kuramın bileşenleri;diğer bütünleşme kuramlarıyla kesişen ve çatışan yönleri; anayasal türdeşlik; anayasal Avrupalılaşma; AB hukuk düzeni ile ulusal hukuk düzenlerinin ilişkisini yeniden yapılandıran çokmerkezli anayasacılık gibi Avrupa bütünleşmesine ilişkin güncel anayasal konular ayrı ayrı değerlendirilmektedir. AB'de Anayasa ve Anayasacılık, AB'nin çelişkilerine, temel yönelimlerine ve geleceğine ilişkin yüzeysellikten uzak bir bakış edinmek isteyenler için başvuru kaynağıdır.
 • Açıklama
  • ABD'de Anayasa ve Anayasacılık, Avrupa bütünleşmesine yönelik kavramsal ve kuramsal bir inceleme çalışmasıdır. Çalışma, anayasanın tarihsel süreç ve düşünsel dönüşümlerle değişen anlamlarından yola çıkarak, kavramın AB hukuk düzenindeki yerini araştırmaktadır. Bu çerçevede, AB hukuk düzenini, anayasa kavramına ilişkin yerleşik sınıflandırmalarla anlamaya çalışmak kadar, onu devletsiz anayasa gibi alışılmamış bir pencereden görmeye de önem verilmektedir. Böylece, çalışmanın kavramsal yönü, anayasanın 'poetika'dan, AB'nin Geleceği Kurultayı'nca hazırlanan 'AB Anayasa Taslağı'na uzanan evrimini ortaya koymaktadır. Çalışmada 'AB Anayasa Taslağı'na yapım süreci bakımından özel bir yer verilmektedir. Taslak'ın AB hukuk düzeninde yaratacağı değişiklikler, çalışmanın her aşamasında gözetilmektedir. Çalışma işlevcilik, federalizm, hükümetlerarası yönelim gibi AB'ye özgü bütünleşme kurumları arasında, "anayasalcılık" olarak nitelendirilebilecek bir kuramın varlığını savunmaktadır. AB'ye özgü anayasalcılık bağlamında, kuramın bileşenleri;diğer bütünleşme kuramlarıyla kesişen ve çatışan yönleri; anayasal türdeşlik; anayasal Avrupalılaşma; AB hukuk düzeni ile ulusal hukuk düzenlerinin ilişkisini yeniden yapılandıran çokmerkezli anayasacılık gibi Avrupa bütünleşmesine ilişkin güncel anayasal konular ayrı ayrı değerlendirilmektedir. AB'de Anayasa ve Anayasacılık, AB'nin çelişkilerine, temel yönelimlerine ve geleceğine ilişkin yüzeysellikten uzak bir bakış edinmek isteyenler için başvuru kaynağıdır.
   Stok Kodu
   :
   9789758612222
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   544 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2004
   Çeviren
   :
   14x20
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat