Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Ateş Bağı: Gerçekçi Şiirde Yürüyüş Mustafa Köz

#smrgSAHAFAteş Bağı: Gerçekçi Şiirde Yürüyüş

Liste Fiyatı : 0,00
303055029
55029
Ateş Bağı: Gerçekçi Şiirde Yürüyüş
Ateş Bağı: Gerçekçi Şiirde Yürüyüş #smrgSAHAF
Papirüs Yayınları
0.00
Sözcüklerin ayrı bir oyun dünyası vardır. Yazıdan sözden ayrı, somutla soyutla hem iç içe hem de bunlardan kopmuş bir donya. Bu yeni dil, yeni sözcüklerle de kurulmuş olsa, kullanıldığı için özelliklerini zamanla yitirecek; başka bir biçime ve anlama bürünecektir. bir pamuk tarlasını güzelleştiren pamuk kozası, işlenip bir yarayı kapatmak için kullanıldığında güzellik değil, yara önemlidir. Bu değişme, yeni şiirlerle sürer gider. Sözcüklerin eğemenliklerini yalın tekil güzelliklerini ellerinden almak mıdır şairin tek kaygısı? Bunun için mi bir araya gelir yüzlerce sözcük şiirde? Unutuştan ve ayrılıştan uzaktır şiir. İletkendi. Sözcüklerin doğasından alır bu gücünü. Anlam için gereklidir bu. Şiir de bu yüzden yazılır. Söylensin ve unuttulmasın diye.
 • Açıklama
  • Sözcüklerin ayrı bir oyun dünyası vardır. Yazıdan sözden ayrı, somutla soyutla hem iç içe hem de bunlardan kopmuş bir donya. Bu yeni dil, yeni sözcüklerle de kurulmuş olsa, kullanıldığı için özelliklerini zamanla yitirecek; başka bir biçime ve anlama bürünecektir. bir pamuk tarlasını güzelleştiren pamuk kozası, işlenip bir yarayı kapatmak için kullanıldığında güzellik değil, yara önemlidir. Bu değişme, yeni şiirlerle sürer gider. Sözcüklerin eğemenliklerini yalın tekil güzelliklerini ellerinden almak mıdır şairin tek kaygısı? Bunun için mi bir araya gelir yüzlerce sözcük şiirde? Unutuştan ve ayrılıştan uzaktır şiir. İletkendi. Sözcüklerin doğasından alır bu gücünü. Anlam için gereklidir bu. Şiir de bu yüzden yazılır. Söylensin ve unuttulmasın diye.
   Stok Kodu
   :
   303055029
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   104 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2003
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55029    Ateş Bağı: Gerçekçi Şiirde Yürüyüş     Papirüs Yayınları    Mustafa Köz    Şiir                        Şiir Dizisi    9789758747054            9758747053        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat