Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303056009
56009
Aşkın'a Ölümsüzlük
Aşkın'a Ölümsüzlük #smrgSAHAF
Ark Yayınevi
0.00
Çağın daha başlarında karşımıza çıkan “Us'un vazgeçilmez değergesi”ni alaşağı etme girişimleri günümüzde özellikle modernizm-postmodernizm tartışmalarıyla sürüp gidiyor. Modernizm yanlıları Us'un başat ama çekincelerle dolu öyküsünü yazarken çoğunluk Us'un yaşadığı hastalığa tanı koymakla yetindiler. Kendilerini postmodern diye tanımlayanlar ise; Us'un kendisine atfedilen görevlerin üstesinden gelemediğini, gelmek şöyle dusun, eline yüzüne bulaştırdığını öne sürdüler; ama en çok alaya aldılar us'u. Üstelik Us özgürlük vaatleriyle gelmiş, oysa kendisi bir tahakküm aracına dönüşmüştü. Kuşkusuz bu bağlamda yapılan tartışmalara, üç büyük filozofun etkisi büyük olmuştur.
 • Açıklama
  • Çağın daha başlarında karşımıza çıkan “Us'un vazgeçilmez değergesi”ni alaşağı etme girişimleri günümüzde özellikle modernizm-postmodernizm tartışmalarıyla sürüp gidiyor. Modernizm yanlıları Us'un başat ama çekincelerle dolu öyküsünü yazarken çoğunluk Us'un yaşadığı hastalığa tanı koymakla yetindiler. Kendilerini postmodern diye tanımlayanlar ise; Us'un kendisine atfedilen görevlerin üstesinden gelemediğini, gelmek şöyle dusun, eline yüzüne bulaştırdığını öne sürdüler; ama en çok alaya aldılar us'u. Üstelik Us özgürlük vaatleriyle gelmiş, oysa kendisi bir tahakküm aracına dönüşmüştü. Kuşkusuz bu bağlamda yapılan tartışmalara, üç büyük filozofun etkisi büyük olmuştur.
   Stok Kodu
   :
   303056009
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   206 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1994
   Çeviren
   :
   A. Baki Güçlü
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   56009    Aşkın'a Ölümsüzlük     Ark Yayınevi    Alfred North Whitehead    Felsefe                        Felsefe Dizisi    9789757260011        A. Baki Güçlü    9757260010        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat