Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303040938
40938
Aşk Risalesi
Aşk Risalesi #smrgSAHAF
Kırkambar
0.00
İbni Sina, al Şifa', al-İşa'at vb gibi eserlerinde, bilhassa Aristocu gibi görünüyorsa da, bu küçük risalede büsbütün başka, yeni ve kendine mahsus felsefi bir sistemi olan bir feylesüf gibi görünmektedir. Bundan dolayı, ilk olarak Mehren tarafından Leyden'de iki defa, sonra Mısır'da da bir defa besılmış olan bu eserin yeni bir neşrini yapmak bize lüzumsuz görünmedi. Çünkü, evvela, Mehren basması, ileride görüleceği üzere, oldukça iyi olmakla beraber, bazan mühim ve esas fikirleri bozabilecek olan hatalardan salim olmayan iki yazma nüshaya dayanmaktadır. (Önsözden)
 • Açıklama
  • İbni Sina, al Şifa', al-İşa'at vb gibi eserlerinde, bilhassa Aristocu gibi görünüyorsa da, bu küçük risalede büsbütün başka, yeni ve kendine mahsus felsefi bir sistemi olan bir feylesüf gibi görünmektedir. Bundan dolayı, ilk olarak Mehren tarafından Leyden'de iki defa, sonra Mısır'da da bir defa besılmış olan bu eserin yeni bir neşrini yapmak bize lüzumsuz görünmedi. Çünkü, evvela, Mehren basması, ileride görüleceği üzere, oldukça iyi olmakla beraber, bazan mühim ve esas fikirleri bozabilecek olan hatalardan salim olmayan iki yazma nüshaya dayanmaktadır. (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   303040938
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   128 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2002
   Çeviren
   :
   Ahmet Ateş
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   40938    Aşk Risalesi     Kırkambar    İbn Sina    Felsefe                        Klasik Kitaplar: 5    9799758264321        Ahmet Ateş    975826432X        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat