Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Antep'in Varoluş Mücadelesi A. Gesar Antep'in Varoluş Mücadelesi A. Gesar

#smrgKİTABEVİAntep'in Varoluş Mücadelesi

Liste Fiyatı : 0,00
9789753447119
187011
Antep'in Varoluş Mücadelesi
Antep'in Varoluş Mücadelesi #smrgKİTABEVİ
Belge Yayınları
0.00
Şimdiye kadar Antep Harbi'ne ilişkin anlatılanlar ve aktarılanlar oldukça milliyetçi bir skalada kalmış, olaylar milliyetçi ve hamasi bir dil üzerinden 'kurgulanmış' ve epik bir 'Antepli Türklerin onurlu ve haklı mücadelesi' söyleminden öteye gidememiştir. Gesar, Antep'in Varoluş Mücadelesi başlıklı kitabında Antep Harbi'nin bütün veçhelerini ele almış, 1 Nisan 1920 ve Aralık 1921 itibariyle vuku bulan bütün olayları etraflıca kaydetmiştir. Zira, Gesar bu harpte aktif olarak yer almış ve Ermenilerin savunma hattında önemli görevler üstlenmiştir. A. Gesar'ın bu tercüme eseri bize 'farklı' ve 'alternatif' bir perspektif sunmaktadır. Daha da önemlisi 'mağdur'un dilinden ve sesinden Antep harbini aksettirmektedir.
 • Açıklama
  • Şimdiye kadar Antep Harbi'ne ilişkin anlatılanlar ve aktarılanlar oldukça milliyetçi bir skalada kalmış, olaylar milliyetçi ve hamasi bir dil üzerinden 'kurgulanmış' ve epik bir 'Antepli Türklerin onurlu ve haklı mücadelesi' söyleminden öteye gidememiştir. Gesar, Antep'in Varoluş Mücadelesi başlıklı kitabında Antep Harbi'nin bütün veçhelerini ele almış, 1 Nisan 1920 ve Aralık 1921 itibariyle vuku bulan bütün olayları etraflıca kaydetmiştir. Zira, Gesar bu harpte aktif olarak yer almış ve Ermenilerin savunma hattında önemli görevler üstlenmiştir. A. Gesar'ın bu tercüme eseri bize 'farklı' ve 'alternatif' bir perspektif sunmaktadır. Daha da önemlisi 'mağdur'un dilinden ve sesinden Antep harbini aksettirmektedir.
   Stok Kodu
   :
   9789753447119
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   198 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2016
   Çeviren
   :
   Ümit Kurt, Murad Uçaner
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   187011    A. Gesar    Antep'in Varoluş Mücadelesi     Belge Yayınları        #smrgÇEVİRİ    Anı / Hatırat    Antep savaşı    Gaziantep    Ermeniler                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat