Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303038485
38485
Anadolu Büyüleri
Anadolu Büyüleri #smrgSAHAF
Der Yayınları
0.00
Anadolu büyüleri, Anadolu insanın yazgısıyla, yaşama biçimyle yoğrularak oluşan tarihidr. Onun yaşamını, uygarlığın bütün öğeleriyle giremediği bir ortamda düzenleyen, acıların, kıvançlarını sergileyen büyülerdir. Büyüler yaptıran için gerçek, yapan için ise bir çıkar kaynağı, sömürü aracı olmuştur. İslam dinin getirdiği kesin yasaklara karşın, büyüleri okumuş sayılan kimselerin, özellikle hoca adı verilenlerin yapmaları ilginç bir toplum sorunudur. Bu yapıtta derlenip sunulan büyülerden çoğunu yapazarı yaşamış, uygulayıcılarını yakından tanımış, bilgisiz kimselerin ne yolla sömürüldüğünü görmüştür.
 • Açıklama
  • Anadolu büyüleri, Anadolu insanın yazgısıyla, yaşama biçimyle yoğrularak oluşan tarihidr. Onun yaşamını, uygarlığın bütün öğeleriyle giremediği bir ortamda düzenleyen, acıların, kıvançlarını sergileyen büyülerdir. Büyüler yaptıran için gerçek, yapan için ise bir çıkar kaynağı, sömürü aracı olmuştur. İslam dinin getirdiği kesin yasaklara karşın, büyüleri okumuş sayılan kimselerin, özellikle hoca adı verilenlerin yapmaları ilginç bir toplum sorunudur. Bu yapıtta derlenip sunulan büyülerden çoğunu yapazarı yaşamış, uygulayıcılarını yakından tanımış, bilgisiz kimselerin ne yolla sömürüldüğünü görmüştür.
   Stok Kodu
   :
   303038485
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   502 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1987
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   38485    Anadolu Büyüleri     Der Yayınları    İsmet Zeki Eyuboğlu    Folklor / Halkbilimi    Anadolu Folkloru                    Folklor Dizisi: 1                        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat