Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Amerika Üzerine Düşünceler: Tocqueville, Weber ve Adorno Birleşik Devl Amerika Üzerine Düşünceler: Tocqueville, Weber ve Adorno Birleşik Devl

#smrgKİTABEVİAmerika Üzerine Düşünceler: Tocqueville, Weber ve Adorno Birleşik Devletler'de

Liste Fiyatı : 16,00
İndirimli Fiyat : 12,80
Kazancınız : 3,20
%20
Temin süresi 4 gündür.
9789752985001
160505
Amerika Üzerine Düşünceler: Tocqueville, Weber ve Adorno Birleşik Devletler'de
Amerika Üzerine Düşünceler: Tocqueville, Weber ve Adorno Birleşik Devletler'de #smrgKİTABEVİ
Dost Kitabevi
12.80
Eski Kıtanın ABD ile kurduğu ilişkiler, tarafların karşılıklı olarak beslediği önyargı, merak, endişe, coşku, tereddüt gibi oldukça karmaşık ve çelişik hislerin içe içe girdiği bir yumaktır çoğu kez. Frankfurt Okulunun ikinci kuşağına mensup en önemli düşünürler arasında gösterilen Claus Offenin bu kitaptaki izleği, bir tetkik gezisi için ABDye yolu düşen Tocqueville, karşılaştırmalı bir saha çalışması için bu ülkede bulunan Weber ve Nazi zulmünden kaçarken ABDde on seneyi aşkın bir sürgün hayatı sürmüş Adorno üzerinden bu "netameli" ilişkinin hayli ilgi çekici bir resmini ortaya koyuyor. Kitabını yüzyıl başının genel bir değerlendirmesiyle noktalayan Offe, bu çerçevede kat edilen mesafenin boyutlarını tanımlarken, hayatiyetini tüm canlılığıyla koruyan kimi çekince ve önyargıların da varlığını anımsatıyor. Kültürlerarası incelemelerin en müstesna metinlerinden biri olan çalışma, başlangıç amaçlarını çokça aşan bir gözlem ve yorum ufku sunuyor okuruna.
 • Açıklama
  • Eski Kıtanın ABD ile kurduğu ilişkiler, tarafların karşılıklı olarak beslediği önyargı, merak, endişe, coşku, tereddüt gibi oldukça karmaşık ve çelişik hislerin içe içe girdiği bir yumaktır çoğu kez. Frankfurt Okulunun ikinci kuşağına mensup en önemli düşünürler arasında gösterilen Claus Offenin bu kitaptaki izleği, bir tetkik gezisi için ABDye yolu düşen Tocqueville, karşılaştırmalı bir saha çalışması için bu ülkede bulunan Weber ve Nazi zulmünden kaçarken ABDde on seneyi aşkın bir sürgün hayatı sürmüş Adorno üzerinden bu "netameli" ilişkinin hayli ilgi çekici bir resmini ortaya koyuyor. Kitabını yüzyıl başının genel bir değerlendirmesiyle noktalayan Offe, bu çerçevede kat edilen mesafenin boyutlarını tanımlarken, hayatiyetini tüm canlılığıyla koruyan kimi çekince ve önyargıların da varlığını anımsatıyor. Kültürlerarası incelemelerin en müstesna metinlerinden biri olan çalışma, başlangıç amaçlarını çokça aşan bir gözlem ve yorum ufku sunuyor okuruna.
   Stok Kodu
   :
   9789752985001
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   111 s.
   Basım Yeri
   :
   Ankara
   Basım Tarihi
   :
   2013
   Çeviren
   :
   Osman Toklu
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat