Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%15
American Diplomats in Turkey - Oral History Transcripts, 2 Vols. Rıfat American Diplomats in Turkey - Oral History Transcripts, 2 Vols. Rıfat

#smrgKİTABEVİAmerican Diplomats in Turkey - Oral History Transcripts, 2 Vols.

Liste Fiyatı : 600,00
İndirimli Fiyat : 510,00
Kazancınız : 90,00
%15
Temin süresi 4 gündür.
KARGO BEDAVA
9786054326334
113156
American Diplomats in Turkey - Oral History Transcripts, 2 Vols.
American Diplomats in Turkey - Oral History Transcripts, 2 Vols. #smrgKİTABEVİ
Libra Kitap
510.00
American Diplomats in Turkey - Oral History Transcripts, Vols. II Bu hacimli çalışma merkezi Washington, D.C.'de bulunan Diplomatik İncelemeler ve Eğitim Derneği'nin emekli Amerikan diplomatları ile yapmış olduğu derinlemesine sözlü tarih mülakatlarının çözümlemelerini içermekte. Bu emekli diplomatlar uzun mesleki hayatlarının bir bölümünde ya Ankara'daki Amerikan Büyükelçiliği'nde veya İstanbul, Adana ve İzmir'deki konsolosluklarda görev yaptılar. Görevde bulundukları yıllarda Türk siyaset ve kültürel sahnesinin birinci elden tanıkları olduklarından çözümlemelerde yer alan gözlemleri ve yorumları son derece değerli. Bu özellikleriyle bu çalışma modern Türkiye'nin siyasi tarihine önemli bir katkı sağlamakta.

The present book contains the transcripts of in-depth interviews conducted by The Association of Diplomatic Studies and Training of Washington, D.C. with American diplomats who during their careers served either at the American Embassy in Ankara or in the country's consulates in Istanbul, Adana and Izmir. These retired diplomats were first-hand witnesses of the Turkish political and cultural scene in the years they served in Turkey and their comments and observations are therefore extremely valuable. This book thus represents a significant contribution to the history of modern Turkey and should be of great interest to both scholars in a variety of fields as well as other interested observers of the Turkish Republic.

İçindekiler
ABBREVIATIONS
PREFACE
INTRODUCTION
LIST OF DIPLOMATS INTERVIEWED
Raymond A. Hare
1928-1929 - Consular Officer, Istanbul
Herbert Daniel Brewster
1941-1944 - Consular Officer, Ankara
Joseph A. Mendenhall
1946-1949 - Economic Officer, Istanbul
C. Robert Moore
1947-1951 - Student, Istanbul
Ben Franklin Dixon
1948-1951 - Greek Desk Officer, Washington, DC
William Parks
1948-1955 - Marshall Plan, Washington, DC
Norbert L. Anschutz
1950 - Greece Desk Officer, Washington, DC
1951-1953 - Political Officer, Athens, Greece
Lawrence J. Hall
1950-1953 - Assistant Information Officer, USIS, Istanbul
Alan W. Lukens
1951-1952 - Cultural Affairs Officer, USIS, Ankara
1953- 1954 - Cultural Affairs Officer, USIS, Istanbul
Virginia Edwards
1951-1954 - Secretary, Marshall Plan, Ankara
1960-1962 - Secretary to USAID Mission Director, Ankara
William M. Rountree
1952-1953 - Deputy Chief of Mission, Ankara
Herbert Daniel Brewster
1952-1955 - North Atlantic Treaty Organization, Paris, France
Daniel Oliver Newberry
1952-1956 - Economic/Commercial Officer, Istanbul
Lewis Hoffacker
1953-1955 - Economic Officer, Istanbul
Sidney Sober
1953-1956 - Economic Officer, Ankara
Franklin J. Crawford
1954-1956 - Vice Consul, Izmir
William A. Helseth
1954-1956 - Economic Officer, Izmir
Leonardo Neher
1954-1957 - Consular Officer, Ankara
Herbert Daniel Brewster
1955-1958 - Turkish Desk Officer, Washington, DC
Wilbur P. Chase
1955-1959 - Political Officer, Ankara
Keith Earl Adamson
1956-1958 - Deputy Public Affairs Officer, USIS, Turkey
John C. Leary
1956-1958 - Economic/Commercial Officer, Istanbul
Victor Wolf, Jr.
1957-1959 - Consul General, Istanbul
William A. Helseth
1957-1960 - Political Officer, Ankara
Archer K. Blood
1958-1962 - Cyprus Desk Officer, Washington, DC
Parker T. Hart
1958-1961 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of Near East Affairs, Washington, DC
George Quincy Lumsden
1959-1961 - Consular Officer, Izmir
John W. McDonald
1959-1963 - U.S. Economic Coordinator, CENTO, Ankara
Beauveau B. Nalle
1959-1961 - Consular Officer, Iskenderun
1961-1963 - Political/Military Advisor, Ankara
Stuart Van Dyke
1959-1964 - Mission Director, USAID, Istanbul
William N. Dale
1960-1964 - Counselor, Ankara
Robert S. Dillon
1960-1962 - Economic Officer, Izmir
1962-1965 - Political Officer, Ankara
Charles W. McCaskill
1960-1964 - Economic/Commercial Officer, Cyprus
1964-1967 - Cyprus Desk, Washington, DC
Carleton S. Coon, Jr.
1961-1963 - Greek/Turkish/Iranian Affairs, Bureau of Near East Affairs, Washington, DC
Raymond A. Hare
1961-1965 - Ambassador, Turkey
Maurice E. Lee
1961-1963 - Public Affairs Adviser, USIS, Ankara
Richard Podol
1961-1965 - Public Administration Advisor, ICA
Charles A. Mast
1963-1965 - Peace Corps, Kastamonu
1974-1977 - Economic Officer, Ankara
Howell S. Teeple
1963-1966 - Public Affairs Officer, Adana
Barrington King
1964-1966 - Greek Language Officer, Cyprus
Larry Colbert
1964-1966 - English Instructor, Peace Corps, Isparta
Lloyd Jonnes
1964-1967 - Program Officer, USAID, Ankara
John H. Kelly
1964-1966 - Vice Consul, Adana
1966-1967 - Economic Officer/Political-Military Officer, Ankara
G. Lewis Schmidt
1964-1967 - Consul General, Izmir
Arnold Schifferdecker
1965-1966 - Consular/Political Officer, Istanbul
Nicholas G. Andrews
1965-1968 - Political Officer, Ankara
Parker T. Hart
1965-1968 - Ambassador, Turkey
Christopher Van Hollen
1965-1968 - Political Counselor, Ankara
Robert A. Lincoln
1965-1970 - Public Affairs Officer, USIS, Ankara
Stuart W. Rockwell
1965-1970 - Deputy Assistant Secretary, bureau of Near East Affairs, Washington, DC
Morris Draper
1966-1968 - Turkey Desk Officer, Washington, DC
Christian A. Chapman
1966-1968 - Deputy Assistant Secretary General of Political Section, North Atlantic Treaty Organization, France and Belgium
1968-1971 - Office of Political and Military Affairs, Washington, DC
Norman W. Getsinger
1966-1971 - Commercial Officer, Ankara
Stanley J. Donovan
1967-1969 - U.S. Representative, CENTO, Ankara
Arma Jane Karaer
1967-1969 - Consular Officer, Istanbul
Thomas D. Boyatt
1967-1970 - Director, Cypriot Affairs, Cyprus
William C. Burdett
1967-1970 - Deputy Chief of Mission, Ankara
Leon Picon
1968 - Cultural Attaché, USIS, Ankara
Seymour I. Nadler
1968-1969 - Deputy Public Affairs Officer, USIS, Ankara
Bruce H. Millen
1968-1970 - Executive Assistant to Secretary General, CENTO, Labor Attaché, Izmir
Myles Greene
1968-1971 - Political Officer, Izmir
William R. Crawford, Jr.
1968-1972 - Deputy Chief of Mission, Cyprus
Kenton W. Keith
1968-1972 - Cultural Attaché, USIA Istanbul
Dorothy A. Eardley
1968-1973 - Secretary to the Ambassador, Ankara
William E. Rau
1968-1971 - Political Officer, Izmir
1971-1973 - Consul General, Istanbul
Robert F. Ellsworth
1969-1971 - U.S. Permanent Representative, North Atlantic Treaty Organization, Brussels
Daniel Oliver Newberry
1969-1971 - Consul, Adana
Robert S. Dillon
1970-1971 - Economic/Commercial Officer, Istanbul
1971-1974 - Director, Office of Turkish Affairs, Washington, DC
Morris Draper
1970-1974 - Political Officer, Ankara
James W.S. Spain
1970-1972 - Principal Officer, Istanbul
1972-1974 - Deputy Chief of Mission, Ankara
Richard W. Boehm
1971-1974 - Political/Military Counselor, Ankara
Donald C. Bergus
1972-1977 - Deputy Chief of Mission, Ankara
Alan Flanigan
1973-1975 - Deputy Principal Officer, Izmir
Wells Stabler
1973-1975 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of European Affairs, Washington, DC
William B. Macomber, Jr.
1973-1977 - Ambassador, Turkey
Myles Greene
1974-1975 - Political Counselor, Ankara
Frederick Z. Brown
1974-1976 - Deputy Chief of Mission, Nicosia, Cyprus
Paul F. Gardner
1974-1976 - Counselor, Mutual Security Affairs, Turkey
Mike Metrinko
1974-1976 - Political Officer/Staff aide, Ankara
Jack B. Kubisch
1974-1977 - Ambassador, Greece
L. Bruce Laingen
1974-1977 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of European Affairs, Washington, DC
William R. Crawford, Jr.
1974-1978 - Ambassador, Cyprus
Herman Rebhan
1974-1989 - General Secretary, International Metalworkers Federation, Washington, DC
Alan Flanigan
1975-1978 - Political Officer, Ankara
S. Douglas Martin
1976-1978 - Deputy Secretary General, Economic Affairs, CENTO, Ankara
Alphonse F. La Porta
1976-1978 - Political-Military Officer, Ankara
Ronald D. Godard
1976-1979 - Political Officer, Istanbul
Raymond C. Ewing
1976 - Deputy Director, Bureau of European Affairs, Washington, DC
1977-1979 - Director, Bureau of European Affairs, Washington, DC
1980-1981 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of European Affairs, Washington, DC
1981-1984 - Ambassador, Cyprus
George S. Vest
1977-1978 - Assistant Secretary of State, Bureau of European Affairs, Washington, DC
Patrick E. Nieburg
1977-1978 - Public Affairs Officer, Istanbul
Robert S. Dillon
1977-1980 - Deputy Chief of Mission, Ankara
Ronald I. Spiers
1977-1980 - Ambassador, Turkey
Alan Flanigan
1978-1980 - Turkish Desk Officer, Washington, D.C.
Dennis Kux
1978-1980 - Political Counselor, Ankara
Galen L. Stone
1978-1981 - Ambassador, Cyprus
Beauveau B. Nalle
1979-1982 - Consul General, Izmir
G. Clay Nettles
1979-1982 - Economic Counselor, Ankara
Larry Colbert
1979-1983 - Political Officer, Ankara
James W.S. Spain
1980-1981 - Ambassador,Turkey
Michael W. Cotter
1980-1982 - Political/Military Officer, Ankara
Richard W. Boehm
1980-1983 - Deputy Chief of Mission, Ankara
Lucian Heichler
1980-1983 - Politico-Military Affairs, Ankara
Arma Jane Karaer
1980-1983 - Commercial Officer, Ankara
Arnold Schifferdecker
1980-1983 - Political Officer, Ankara
Alfred Joseph White
1980-1984 - Financial Officer, Economic Section, Ankara
Christian A. Chapman
1982-1983 - Special Assistant on Cyprus, Washington, DC
David M. Evans
1982-1986 - Political Advisor to Commander-in-Chief, US Naval Forces in Europe, London
Frank Perez
1983-1984 - Deputy Chief of Mission, Ankara
Arthur A. Bardos
1983-1986 - Public Affairs Counselor, USIS, Ankara
William E. Rau
1985-1988 - Consul General, Istanbul
G. Clay Nettles
1985-1990 - Economic Counselor, Ankara
W. Garth Thorburn
1987-1990 - Agricultural Attaché, Ankara
Mildred A. Patterson
1989-1992 - General Services Officer
Katherine Schwering
1991-1992 - Economic Officer, Ankara
Richard C. Barkley
1991-1994 - Ambassador, Turkey
G. Jonathan Greenwald
1993-???? - Chief Political Officer, US Mission to the European Community, Brussels
Richard McKee
1994-1997 - Political Counselor, Ankara
Mildred A. Patterson
1995-1997 - Wife of Ambassador, Ankara
INDEX

  • Açıklama
    • American Diplomats in Turkey - Oral History Transcripts, Vols. II Bu hacimli çalışma merkezi Washington, D.C.'de bulunan Diplomatik İncelemeler ve Eğitim Derneği'nin emekli Amerikan diplomatları ile yapmış olduğu derinlemesine sözlü tarih mülakatlarının çözümlemelerini içermekte. Bu emekli diplomatlar uzun mesleki hayatlarının bir bölümünde ya Ankara'daki Amerikan Büyükelçiliği'nde veya İstanbul, Adana ve İzmir'deki konsolosluklarda görev yaptılar. Görevde bulundukları yıllarda Türk siyaset ve kültürel sahnesinin birinci elden tanıkları olduklarından çözümlemelerde yer alan gözlemleri ve yorumları son derece değerli. Bu özellikleriyle bu çalışma modern Türkiye'nin siyasi tarihine önemli bir katkı sağlamakta.

      The present book contains the transcripts of in-depth interviews conducted by The Association of Diplomatic Studies and Training of Washington, D.C. with American diplomats who during their careers served either at the American Embassy in Ankara or in the country's consulates in Istanbul, Adana and Izmir. These retired diplomats were first-hand witnesses of the Turkish political and cultural scene in the years they served in Turkey and their comments and observations are therefore extremely valuable. This book thus represents a significant contribution to the history of modern Turkey and should be of great interest to both scholars in a variety of fields as well as other interested observers of the Turkish Republic.

      İçindekiler
      ABBREVIATIONS
      PREFACE
      INTRODUCTION
      LIST OF DIPLOMATS INTERVIEWED
      Raymond A. Hare
      1928-1929 - Consular Officer, Istanbul
      Herbert Daniel Brewster
      1941-1944 - Consular Officer, Ankara
      Joseph A. Mendenhall
      1946-1949 - Economic Officer, Istanbul
      C. Robert Moore
      1947-1951 - Student, Istanbul
      Ben Franklin Dixon
      1948-1951 - Greek Desk Officer, Washington, DC
      William Parks
      1948-1955 - Marshall Plan, Washington, DC
      Norbert L. Anschutz
      1950 - Greece Desk Officer, Washington, DC
      1951-1953 - Political Officer, Athens, Greece
      Lawrence J. Hall
      1950-1953 - Assistant Information Officer, USIS, Istanbul
      Alan W. Lukens
      1951-1952 - Cultural Affairs Officer, USIS, Ankara
      1953- 1954 - Cultural Affairs Officer, USIS, Istanbul
      Virginia Edwards
      1951-1954 - Secretary, Marshall Plan, Ankara
      1960-1962 - Secretary to USAID Mission Director, Ankara
      William M. Rountree
      1952-1953 - Deputy Chief of Mission, Ankara
      Herbert Daniel Brewster
      1952-1955 - North Atlantic Treaty Organization, Paris, France
      Daniel Oliver Newberry
      1952-1956 - Economic/Commercial Officer, Istanbul
      Lewis Hoffacker
      1953-1955 - Economic Officer, Istanbul
      Sidney Sober
      1953-1956 - Economic Officer, Ankara
      Franklin J. Crawford
      1954-1956 - Vice Consul, Izmir
      William A. Helseth
      1954-1956 - Economic Officer, Izmir
      Leonardo Neher
      1954-1957 - Consular Officer, Ankara
      Herbert Daniel Brewster
      1955-1958 - Turkish Desk Officer, Washington, DC
      Wilbur P. Chase
      1955-1959 - Political Officer, Ankara
      Keith Earl Adamson
      1956-1958 - Deputy Public Affairs Officer, USIS, Turkey
      John C. Leary
      1956-1958 - Economic/Commercial Officer, Istanbul
      Victor Wolf, Jr.
      1957-1959 - Consul General, Istanbul
      William A. Helseth
      1957-1960 - Political Officer, Ankara
      Archer K. Blood
      1958-1962 - Cyprus Desk Officer, Washington, DC
      Parker T. Hart
      1958-1961 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of Near East Affairs, Washington, DC
      George Quincy Lumsden
      1959-1961 - Consular Officer, Izmir
      John W. McDonald
      1959-1963 - U.S. Economic Coordinator, CENTO, Ankara
      Beauveau B. Nalle
      1959-1961 - Consular Officer, Iskenderun
      1961-1963 - Political/Military Advisor, Ankara
      Stuart Van Dyke
      1959-1964 - Mission Director, USAID, Istanbul
      William N. Dale
      1960-1964 - Counselor, Ankara
      Robert S. Dillon
      1960-1962 - Economic Officer, Izmir
      1962-1965 - Political Officer, Ankara
      Charles W. McCaskill
      1960-1964 - Economic/Commercial Officer, Cyprus
      1964-1967 - Cyprus Desk, Washington, DC
      Carleton S. Coon, Jr.
      1961-1963 - Greek/Turkish/Iranian Affairs, Bureau of Near East Affairs, Washington, DC
      Raymond A. Hare
      1961-1965 - Ambassador, Turkey
      Maurice E. Lee
      1961-1963 - Public Affairs Adviser, USIS, Ankara
      Richard Podol
      1961-1965 - Public Administration Advisor, ICA
      Charles A. Mast
      1963-1965 - Peace Corps, Kastamonu
      1974-1977 - Economic Officer, Ankara
      Howell S. Teeple
      1963-1966 - Public Affairs Officer, Adana
      Barrington King
      1964-1966 - Greek Language Officer, Cyprus
      Larry Colbert
      1964-1966 - English Instructor, Peace Corps, Isparta
      Lloyd Jonnes
      1964-1967 - Program Officer, USAID, Ankara
      John H. Kelly
      1964-1966 - Vice Consul, Adana
      1966-1967 - Economic Officer/Political-Military Officer, Ankara
      G. Lewis Schmidt
      1964-1967 - Consul General, Izmir
      Arnold Schifferdecker
      1965-1966 - Consular/Political Officer, Istanbul
      Nicholas G. Andrews
      1965-1968 - Political Officer, Ankara
      Parker T. Hart
      1965-1968 - Ambassador, Turkey
      Christopher Van Hollen
      1965-1968 - Political Counselor, Ankara
      Robert A. Lincoln
      1965-1970 - Public Affairs Officer, USIS, Ankara
      Stuart W. Rockwell
      1965-1970 - Deputy Assistant Secretary, bureau of Near East Affairs, Washington, DC
      Morris Draper
      1966-1968 - Turkey Desk Officer, Washington, DC
      Christian A. Chapman
      1966-1968 - Deputy Assistant Secretary General of Political Section, North Atlantic Treaty Organization, France and Belgium
      1968-1971 - Office of Political and Military Affairs, Washington, DC
      Norman W. Getsinger
      1966-1971 - Commercial Officer, Ankara
      Stanley J. Donovan
      1967-1969 - U.S. Representative, CENTO, Ankara
      Arma Jane Karaer
      1967-1969 - Consular Officer, Istanbul
      Thomas D. Boyatt
      1967-1970 - Director, Cypriot Affairs, Cyprus
      William C. Burdett
      1967-1970 - Deputy Chief of Mission, Ankara
      Leon Picon
      1968 - Cultural Attaché, USIS, Ankara
      Seymour I. Nadler
      1968-1969 - Deputy Public Affairs Officer, USIS, Ankara
      Bruce H. Millen
      1968-1970 - Executive Assistant to Secretary General, CENTO, Labor Attaché, Izmir
      Myles Greene
      1968-1971 - Political Officer, Izmir
      William R. Crawford, Jr.
      1968-1972 - Deputy Chief of Mission, Cyprus
      Kenton W. Keith
      1968-1972 - Cultural Attaché, USIA Istanbul
      Dorothy A. Eardley
      1968-1973 - Secretary to the Ambassador, Ankara
      William E. Rau
      1968-1971 - Political Officer, Izmir
      1971-1973 - Consul General, Istanbul
      Robert F. Ellsworth
      1969-1971 - U.S. Permanent Representative, North Atlantic Treaty Organization, Brussels
      Daniel Oliver Newberry
      1969-1971 - Consul, Adana
      Robert S. Dillon
      1970-1971 - Economic/Commercial Officer, Istanbul
      1971-1974 - Director, Office of Turkish Affairs, Washington, DC
      Morris Draper
      1970-1974 - Political Officer, Ankara
      James W.S. Spain
      1970-1972 - Principal Officer, Istanbul
      1972-1974 - Deputy Chief of Mission, Ankara
      Richard W. Boehm
      1971-1974 - Political/Military Counselor, Ankara
      Donald C. Bergus
      1972-1977 - Deputy Chief of Mission, Ankara
      Alan Flanigan
      1973-1975 - Deputy Principal Officer, Izmir
      Wells Stabler
      1973-1975 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of European Affairs, Washington, DC
      William B. Macomber, Jr.
      1973-1977 - Ambassador, Turkey
      Myles Greene
      1974-1975 - Political Counselor, Ankara
      Frederick Z. Brown
      1974-1976 - Deputy Chief of Mission, Nicosia, Cyprus
      Paul F. Gardner
      1974-1976 - Counselor, Mutual Security Affairs, Turkey
      Mike Metrinko
      1974-1976 - Political Officer/Staff aide, Ankara
      Jack B. Kubisch
      1974-1977 - Ambassador, Greece
      L. Bruce Laingen
      1974-1977 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of European Affairs, Washington, DC
      William R. Crawford, Jr.
      1974-1978 - Ambassador, Cyprus
      Herman Rebhan
      1974-1989 - General Secretary, International Metalworkers Federation, Washington, DC
      Alan Flanigan
      1975-1978 - Political Officer, Ankara
      S. Douglas Martin
      1976-1978 - Deputy Secretary General, Economic Affairs, CENTO, Ankara
      Alphonse F. La Porta
      1976-1978 - Political-Military Officer, Ankara
      Ronald D. Godard
      1976-1979 - Political Officer, Istanbul
      Raymond C. Ewing
      1976 - Deputy Director, Bureau of European Affairs, Washington, DC
      1977-1979 - Director, Bureau of European Affairs, Washington, DC
      1980-1981 - Deputy Assistant Secretary, Bureau of European Affairs, Washington, DC
      1981-1984 - Ambassador, Cyprus
      George S. Vest
      1977-1978 - Assistant Secretary of State, Bureau of European Affairs, Washington, DC
      Patrick E. Nieburg
      1977-1978 - Public Affairs Officer, Istanbul
      Robert S. Dillon
      1977-1980 - Deputy Chief of Mission, Ankara
      Ronald I. Spiers
      1977-1980 - Ambassador, Turkey
      Alan Flanigan
      1978-1980 - Turkish Desk Officer, Washington, D.C.
      Dennis Kux
      1978-1980 - Political Counselor, Ankara
      Galen L. Stone
      1978-1981 - Ambassador, Cyprus
      Beauveau B. Nalle
      1979-1982 - Consul General, Izmir
      G. Clay Nettles
      1979-1982 - Economic Counselor, Ankara
      Larry Colbert
      1979-1983 - Political Officer, Ankara
      James W.S. Spain
      1980-1981 - Ambassador,Turkey
      Michael W. Cotter
      1980-1982 - Political/Military Officer, Ankara
      Richard W. Boehm
      1980-1983 - Deputy Chief of Mission, Ankara
      Lucian Heichler
      1980-1983 - Politico-Military Affairs, Ankara
      Arma Jane Karaer
      1980-1983 - Commercial Officer, Ankara
      Arnold Schifferdecker
      1980-1983 - Political Officer, Ankara
      Alfred Joseph White
      1980-1984 - Financial Officer, Economic Section, Ankara
      Christian A. Chapman
      1982-1983 - Special Assistant on Cyprus, Washington, DC
      David M. Evans
      1982-1986 - Political Advisor to Commander-in-Chief, US Naval Forces in Europe, London
      Frank Perez
      1983-1984 - Deputy Chief of Mission, Ankara
      Arthur A. Bardos
      1983-1986 - Public Affairs Counselor, USIS, Ankara
      William E. Rau
      1985-1988 - Consul General, Istanbul
      G. Clay Nettles
      1985-1990 - Economic Counselor, Ankara
      W. Garth Thorburn
      1987-1990 - Agricultural Attaché, Ankara
      Mildred A. Patterson
      1989-1992 - General Services Officer
      Katherine Schwering
      1991-1992 - Economic Officer, Ankara
      Richard C. Barkley
      1991-1994 - Ambassador, Turkey
      G. Jonathan Greenwald
      1993-???? - Chief Political Officer, US Mission to the European Community, Brussels
      Richard McKee
      1994-1997 - Political Counselor, Ankara
      Mildred A. Patterson
      1995-1997 - Wife of Ambassador, Ankara
      INDEX

      Stok Kodu
      :
      9786054326334
      Boyut
      :
      14x21
      Sayfa Sayısı
      :
      1540 s.
      Basım Yeri
      :
      İstanbul
      Baskı
      :
      1
      Basım Tarihi
      :
      2011
      Kapak Türü
      :
      Karton Kapak
      Kağıt Türü
      :
      İngilizce
      Dili
      :
      İngilizce
  • Yorumlar
    • Yorum yaz
      Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat