Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
%20
Almanya'da Türk Kültürü: Çok-Kültürlülük ve Kültürlerarası Eğitim Onur Almanya'da Türk Kültürü: Çok-Kültürlülük ve Kültürlerarası Eğitim Onur

#smrgKİTABEVİAlmanya'da Türk Kültürü: Çok-Kültürlülük ve Kültürlerarası Eğitim

Liste Fiyatı : 31,00
İndirimli Fiyat : 24,80
Kazancınız : 6,20
%20
Temin süresi 4 gündür.
9786053992523
157021
Almanya'da Türk Kültürü: Çok-Kültürlülük ve Kültürlerarası Eğitim
Almanya'da Türk Kültürü: Çok-Kültürlülük ve Kültürlerarası Eğitim #smrgKİTABEVİ
İstanbul Bilgi Üniversitesi
24.80
Prof. Onur Bilge Kula, Almanyada Türk Kültürü, Çok-Kültürlülük ve Kültürlerarası Eğitim adlı ve Almanyada Manga cum Laude derecesiyle kabul edilen doktora çalışmasında, bu ülkede yaşayan Türkiyeli göçmenlerin kültürleriyle kalıcı hale gelip, biçimlenmesine katkıda bulundukları çok-kültürlülüğün yarattığı etkileri, bunun sonucunda oluşan kültürlerarası eğitimi ve bunun sonuçlarını ele alıyor. Bu çalışmada hümanist kuramsal yaklaşımın verilerinden yararlandığını belirten Kula, çok-kültürlü bir toplumda yaratıcı insanların gelişmesini de insancıllık temeline bağlamakta, bu anlamda kültürlerarası pedagojiyle yaratılan potansiyelin eğitimden, devlet yönetimine, bürokrasiye vb. kadar uzanan görevlerini tartışmaktadır. Kitap, Almanyadaki Türk Göçmen Kültürünün Bileşeni olarak Türk Kültürü, Göçmen Kültürünü Biçmlendiren Toplumsal Koşullar, Göçmen Çocuklarla ilgili Eğitim-Öğretim Politikası, Farklı Pedagojik Yaklaşımlar gibi bölümlerden oluşmaktadır.
 • Açıklama
  • Prof. Onur Bilge Kula, Almanyada Türk Kültürü, Çok-Kültürlülük ve Kültürlerarası Eğitim adlı ve Almanyada Manga cum Laude derecesiyle kabul edilen doktora çalışmasında, bu ülkede yaşayan Türkiyeli göçmenlerin kültürleriyle kalıcı hale gelip, biçimlenmesine katkıda bulundukları çok-kültürlülüğün yarattığı etkileri, bunun sonucunda oluşan kültürlerarası eğitimi ve bunun sonuçlarını ele alıyor. Bu çalışmada hümanist kuramsal yaklaşımın verilerinden yararlandığını belirten Kula, çok-kültürlü bir toplumda yaratıcı insanların gelişmesini de insancıllık temeline bağlamakta, bu anlamda kültürlerarası pedagojiyle yaratılan potansiyelin eğitimden, devlet yönetimine, bürokrasiye vb. kadar uzanan görevlerini tartışmaktadır. Kitap, Almanyadaki Türk Göçmen Kültürünün Bileşeni olarak Türk Kültürü, Göçmen Kültürünü Biçmlendiren Toplumsal Koşullar, Göçmen Çocuklarla ilgili Eğitim-Öğretim Politikası, Farklı Pedagojik Yaklaşımlar gibi bölümlerden oluşmaktadır.
   Stok Kodu
   :
   9786053992523
   Boyut
   :
   16x24
   Sayfa Sayısı
   :
   388 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2012
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat