Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Alleben Öyküleri
Alleben Öyküleri #smrgSAHAF
YKY Yapı Kredi
0.00
Yanardağın Üstündeki Kuş adlı kitabında topladığı şiirlerinden, Yaşamak Hatırlamaktır adlı kitabında topladığı anılarından tanıdığımız Ülkü Tamer'den başka öykülere benzemeyen sıcak, yoğun, okuduğunuza değecek dört ilginç öykü sunuluyor bu son kitabında: Sitti Zeynep, Çete İsmail, Şekerci Asım, Macı Hüseyin. Ülkü Tamer çok fazla öykü kaleme almayan bir yazar. Ancak her yazısında çok renkli ve canlı bir Türkçe çıkıyor karşımıza. İnsanlar üzerine kurulmuş ve yazarın doğduğu yer olan Gaziantep'te geçen öyküler için Fethi Naci: "Şu gayri insanileşmiş ülkemizde ilaç gibi geldi bana Ülkü Tamer'in hikâyeleri." diyor.
 • Açıklama
  • Yanardağın Üstündeki Kuş adlı kitabında topladığı şiirlerinden, Yaşamak Hatırlamaktır adlı kitabında topladığı anılarından tanıdığımız Ülkü Tamer'den başka öykülere benzemeyen sıcak, yoğun, okuduğunuza değecek dört ilginç öykü sunuluyor bu son kitabında: Sitti Zeynep, Çete İsmail, Şekerci Asım, Macı Hüseyin. Ülkü Tamer çok fazla öykü kaleme almayan bir yazar. Ancak her yazısında çok renkli ve canlı bir Türkçe çıkıyor karşımıza. İnsanlar üzerine kurulmuş ve yazarın doğduğu yer olan Gaziantep'te geçen öyküler için Fethi Naci: "Şu gayri insanileşmiş ülkemizde ilaç gibi geldi bana Ülkü Tamer'in hikâyeleri." diyor.
   Stok Kodu
   :
   9789750804472
   Boyut
   :
   14x21
   Sayfa Sayısı
   :
   58 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   2
   Basım Tarihi
   :
   2017
   Kapak Türü
   :
   Karton
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   52607    Ülkü Tamer    Alleben Öyküleri     YKY Yapı Kredi        #smrgTELİF    Öykü / Hikâye    Yeni Türk Edebiyatı    İkinci Yeni                       
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat