Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Allahçılar: Orta Asya'da Yesevilik Kızılbaş Türkleri Laçiler Ali Yaman

#smrgSAHAFAllahçılar: Orta Asya'da Yesevilik Kızılbaş Türkleri Laçiler

Liste Fiyatı : 0,00
303080946
80946
Allahçılar: Orta Asya'da Yesevilik Kızılbaş Türkleri Laçiler
Allahçılar: Orta Asya'da Yesevilik Kızılbaş Türkleri Laçiler #smrgSAHAF
Nokta Kitap
0.00
Bu çalışmada, Allahçılar, Orta Asya'da etkili diğer tarikatlar olan Nakşibendilik, Kübrevilik, Kadirilik, sesli zikir geleneğini sürdüren Cahriye toplulukları ve Anadolu'daki Alevi-Bektaşi topluluklarıyla karşılaştırılmıştır. Dolayısıyla bu kitapta Türk dünyasında sufi oluşumların temelini oluşturan Yeseviliğin resmi ve hakim görüş dışında, alan bilgilerine dayanılarak bilimsel bir analizi yapılmakta, daha da önemlisi bu konu herkesin anlayacağı akıcı bir dile okuyucuya sunulmaktadır. (Arka Kapak'tan)
 • Açıklama
  • Bu çalışmada, Allahçılar, Orta Asya'da etkili diğer tarikatlar olan Nakşibendilik, Kübrevilik, Kadirilik, sesli zikir geleneğini sürdüren Cahriye toplulukları ve Anadolu'daki Alevi-Bektaşi topluluklarıyla karşılaştırılmıştır. Dolayısıyla bu kitapta Türk dünyasında sufi oluşumların temelini oluşturan Yeseviliğin resmi ve hakim görüş dışında, alan bilgilerine dayanılarak bilimsel bir analizi yapılmakta, daha da önemlisi bu konu herkesin anlayacağı akıcı bir dile okuyucuya sunulmaktadır. (Arka Kapak'tan)
   Stok Kodu
   :
   303080946
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   207+31 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2006
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   80946    Allahçılar: Orta Asya'da Yesevilik Kızılbaş Türkleri Laçiler     Nokta Kitap    Ali Yaman    Tarih    Kültür                        9789759146887            9759146886        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat