Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Alımlama Boyutları ve Çeşitlemeleri 2 : Yazın Zehra İpşiroğlu

#smrgSAHAFAlımlama Boyutları ve Çeşitlemeleri 2 : Yazın

Liste Fiyatı : 0,00
303055022
55022
Alımlama Boyutları ve Çeşitlemeleri 2 : Yazın
Alımlama Boyutları ve Çeşitlemeleri 2 : Yazın #smrgSAHAF
Papirüs Yayınları
0.00
Her sanat yapıtı alımlayanla yaşar. Okuyucusunu bulamayan kitap, izleyicisini bulamayan resim, dinleyicisini bulamayan müzik sandık içerisinde saklanan eşya gibidir. Sandıktan çıktığı anda, tıpkı bir ağaç gibi dallanıp yeşermeye başlar. Sinema ve tiyartro örneği , kimi sanat dallarının varoloşları ise sadece alımlayana bağlıdır. Alımlama kaynağını sanat yapıtını anlamada buluyor. Özellikle yenilikçi sanat, benimsediği çok anlamlılık, çok seslilik ve açık biçim nitelikleriyle alımlayanı öylesine etkin kılıyor ki, anlama ancak alımlamayla bütünleşerek gerçekleşebilyor. Bu noktada yaratma ve alımlama, üretim ve tüketim birbirinden ayrılmaz bir bütün oluşturuyorlar. Bu düşünceden yola çıkarak, çeşitli sanat dallarını konu alan bir alımlama dizisi başlattık. Alımlamada görselliğin önemi nedeniyle dizinin ilk kitabı “resimde Alımlama”ydı. Enizdeki ikinci kitap ise “Yazında Alımlama”. Bunları, tiyatro, sinema ve müzik konularındaki alımlama kitapları izleyecek.
 • Açıklama
  • Her sanat yapıtı alımlayanla yaşar. Okuyucusunu bulamayan kitap, izleyicisini bulamayan resim, dinleyicisini bulamayan müzik sandık içerisinde saklanan eşya gibidir. Sandıktan çıktığı anda, tıpkı bir ağaç gibi dallanıp yeşermeye başlar. Sinema ve tiyartro örneği , kimi sanat dallarının varoloşları ise sadece alımlayana bağlıdır. Alımlama kaynağını sanat yapıtını anlamada buluyor. Özellikle yenilikçi sanat, benimsediği çok anlamlılık, çok seslilik ve açık biçim nitelikleriyle alımlayanı öylesine etkin kılıyor ki, anlama ancak alımlamayla bütünleşerek gerçekleşebilyor. Bu noktada yaratma ve alımlama, üretim ve tüketim birbirinden ayrılmaz bir bütün oluşturuyorlar. Bu düşünceden yola çıkarak, çeşitli sanat dallarını konu alan bir alımlama dizisi başlattık. Alımlamada görselliğin önemi nedeniyle dizinin ilk kitabı “resimde Alımlama”ydı. Enizdeki ikinci kitap ise “Yazında Alımlama”. Bunları, tiyatro, sinema ve müzik konularındaki alımlama kitapları izleyecek.
   Stok Kodu
   :
   303055022
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   160 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2001
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   1. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   55022    Zehra İpşiroğlu    Alımlama Boyutları ve Çeşitlemeleri 2 : Yazın     Papirüs Yayınları        #smrgTELİF    Sanat                               
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat