Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
Aleviliğin Toplumsallaştırılmış Tapınç Kurumlarından Musahiblik İsmail

#smrgSAHAFAleviliğin Toplumsallaştırılmış Tapınç Kurumlarından Musahiblik

Liste Fiyatı : 0,00
303116416
116416
Aleviliğin Toplumsallaştırılmış Tapınç Kurumlarından Musahiblik
Aleviliğin Toplumsallaştırılmış Tapınç Kurumlarından Musahiblik #smrgSAHAF
Alev Yayınları
0.00
Alevilerin tanrıyı memnun edip onunla anlaşmak, böylece öte dünyada cehennem ateşinden kurtulmak, cennette güzel bir yer kapmak diye bir kaygıları yoktur. Toplumsallaştırmış oldukları tapınmalarında kurumlar yaratmış, birey olarak görev ve sorumluluklarının tüm insanlara, topluma karşı olduğu bilincine erişmişlerdir. Sunni İslam dogmalarını heteredoks sapmalarla parçalayıp bu toplumsal bilinçle düzenlerini kurmuş ve iktidarların sürekli muhalefetini oluşturmuşlardır. Musahiplik kurumu muhalefet anlayışı içinde tamamıyla dünyalık yaşamın, dirlik düzenin sağlanmasına, eşitlik ve adalete yöneliktir. (Önsözden)
 • Açıklama
  • Alevilerin tanrıyı memnun edip onunla anlaşmak, böylece öte dünyada cehennem ateşinden kurtulmak, cennette güzel bir yer kapmak diye bir kaygıları yoktur. Toplumsallaştırmış oldukları tapınmalarında kurumlar yaratmış, birey olarak görev ve sorumluluklarının tüm insanlara, topluma karşı olduğu bilincine erişmişlerdir. Sunni İslam dogmalarını heteredoks sapmalarla parçalayıp bu toplumsal bilinçle düzenlerini kurmuş ve iktidarların sürekli muhalefetini oluşturmuşlardır. Musahiplik kurumu muhalefet anlayışı içinde tamamıyla dünyalık yaşamın, dirlik düzenin sağlanmasına, eşitlik ve adalete yöneliktir. (Önsözden)
   Stok Kodu
   :
   303116416
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   66 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   1991
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   116416    Aleviliğin Toplumsallaştırılmış Tapınç Kurumlarından Musahiblik     Alev Yayınları    İsmail Kaygusuz    Din                                                #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat