Sepetim 0 Toplam: 0,00 TL
303094786
94786
AKP'nin Müteahhitleri
AKP'nin Müteahhitleri #smrgSAHAF
Güncel Yayıncılık
0.00
Toplumun büyük bir bölümünün kendisine kuşkuyla baktığı AKP, ülke sorunlarını çözüm için mi, yoksa toplumun önemli bir bölümünün düşündüğü gibi gizli gündemine uygun bir biçimde hedeflerine ulaşmak için mi çalışıyor? Cumhurbaşkanlığı seçimi, türban olayı, anayasa değişikliği bu sorunun yanıtı açısından oldukça önemli. Ya AKP'nin diğer icraatları!?.. AKP'nin ilk 5 yıllık dönemindeki belki de en büyük icraatı konut projeleri oldu. Projeler, partinin ülkenin sorunlarını çözmek için canla başla çalışıyor görüntüsü vermesinde ve ikinci kez iktidara gelmesinde çok büyük bir rol oynadı. Gerçekten konut projeleri ülkenin önemli sorunlarından birinin çözümü için mi, yoksa kaynak yaratıp dağıtmak için mi yapıldı? Konut projeleriyle yaratılan büyük kamu kaynağı kimlere dağıtıldı? Acaba öylesine büyük kaynak yaratmaya çalışmanın nedeni, varolduğu söylenen gizli hedefler mi?Elinizdeki kitapta, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve bir kamu şirketi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi'nin yaptığı binin üzerinde ihale incelendi. İhalelerin kimlere verildiği, ihalelerde neler yaşandığı, ihale verilen şirketlerin sahiplerinin kim olduğu, iktidara yakınlığı ve ilişkileri tek tek araştırıldı. Araştırma sonunda ihalelerde neler yaşandığına, AKP'nin kendi zenginlerini nasıl yarattığına ilişkin ilginç bilgilere ve iktidara yön veren bazı isimlerle ilgili çarpıcı bulgulara ulaştı.
 • Açıklama
  • Toplumun büyük bir bölümünün kendisine kuşkuyla baktığı AKP, ülke sorunlarını çözüm için mi, yoksa toplumun önemli bir bölümünün düşündüğü gibi gizli gündemine uygun bir biçimde hedeflerine ulaşmak için mi çalışıyor? Cumhurbaşkanlığı seçimi, türban olayı, anayasa değişikliği bu sorunun yanıtı açısından oldukça önemli. Ya AKP'nin diğer icraatları!?.. AKP'nin ilk 5 yıllık dönemindeki belki de en büyük icraatı konut projeleri oldu. Projeler, partinin ülkenin sorunlarını çözmek için canla başla çalışıyor görüntüsü vermesinde ve ikinci kez iktidara gelmesinde çok büyük bir rol oynadı. Gerçekten konut projeleri ülkenin önemli sorunlarından birinin çözümü için mi, yoksa kaynak yaratıp dağıtmak için mi yapıldı? Konut projeleriyle yaratılan büyük kamu kaynağı kimlere dağıtıldı? Acaba öylesine büyük kaynak yaratmaya çalışmanın nedeni, varolduğu söylenen gizli hedefler mi?Elinizdeki kitapta, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve bir kamu şirketi olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi'nin yaptığı binin üzerinde ihale incelendi. İhalelerin kimlere verildiği, ihalelerde neler yaşandığı, ihale verilen şirketlerin sahiplerinin kim olduğu, iktidara yakınlığı ve ilişkileri tek tek araştırıldı. Araştırma sonunda ihalelerde neler yaşandığına, AKP'nin kendi zenginlerini nasıl yarattığına ilişkin ilginç bilgilere ve iktidara yön veren bazı isimlerle ilgili çarpıcı bulgulara ulaştı.
   Stok Kodu
   :
   303094786
   Boyut
   :
   14x20
   Sayfa Sayısı
   :
   304 s.
   Basım Yeri
   :
   İstanbul
   Baskı
   :
   1
   Basım Tarihi
   :
   2008
   Resimleyen
   :
   Karton Kapak
   Kapak Türü
   :
   Karton Kapak
   Kağıt Türü
   :
   3. Hamur
   Dili
   :
   Türkçe
   94786    AKP'nin Müteahhitleri     Güncel Yayıncılık     Gürek    Harun    Politika / Siyaset                        Açık Tartışma    9789944840224            9789944840224        #smrgSAHAF   
 • Yorumlar
  • Yorum yaz
   Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.
Kapat